Říjen 2011

Knihovna

3. října 2011 v 12:23 | Isa |  HP-drabble
Tak a máme tu mé první drabble. Přiznám se, že byla doba, kdy jsem nevěděla, co to slovo znamená. Poprosila jsem tedy mojí kamarádku, aby mi vysvětlila, co to znamená. Řekla mi, že to je krátký příběh, který obsahuje přesně 100 slov. Tenkrát jsem si říkala: "K čemu to je, tak krátká povídka. 100 slov mi přece nic neřekne, ani mě to nemůže stihnout zaujmout." Jak jsem se tenkrát mýlila. Jelikož každý den navštěvuji svá oblíbená SBčka, tak si vždy přečtu všechno, co napíší. Na několika blocích jsem se s drabble setkala a moc se mi líbilo, jak autoři nechávají ten děj tak otevřený. Kolikrát ani neprozradí jména hlavních postav. Rozhodla jsem se, že to taky zkusím. Ze začátku se mi to zdálo strašně jednoduché. Skvělý způsob, jak jsem přidat nějakou tu povídku, než přidám ty moje dlouhé kapitolové nebo nějaké jednorázovky. Zase jsem se mýlila. Asi 15 minut (sice to neni moc dlouho, ale nejsem trpělivý člověk) mi trvalo, než jsem se do těch zatracených 100 slov vešla. Nejdřív jich bylo 107, potom 97 a nakonec 102. 102! Dokážete si představit, jak mě to vytočilo, když jsem měla navíc puhá dvě slova. Asi 50x jsem si přečetla hotovou práci a přemýšlela, co mám umazat, aby to jakž takž dávalo smysl. Nakonec jsem to nějak zkloubila a dávám vám to sem. Osobně si myslím, že je to dost nepovedené. Nemluvě o obrázku, který jsem kompletně odflákla a je to tzv. odstrašující případ pro grafiky. Nu což, nikdy jsem neříkala, že jsem nějaká grafička, že jo!?! :D Tak tady to máte, snad se to bude aspoň trochu líbit. Tenhle díl je jeden z dárků za krásnou návštěvnost, viz. tento článek. Ještě jedna maličkost:

Věnování: Tuto povídku věnuji Love Sel, Zasněné*, Avene, Nikince, Mrs. Malfrangerové a As. za překrásné komentáře k 9. kapitole Fire and Ice. Děkuju, moc mě to potěšilo. :)HP - drabble

3. října 2011 v 12:21 | Isa

[Knihovna] - Draco Malfoy/Hermiona Grangerová

[Podzim] - Draco Malfoy/Hermiona GrangerováPostavy©J.K.Rowling
Děj©Isa

Návštěvnost nad 3000!

3. října 2011 v 11:57 | Isa |  Aktuálně
WOOOOW! Když se zamyslím a zahledám v rubrice "Aktuálně"! Najdu tam, že návštěvnost mého blogu přesáhla 2000 27.8.2011! To je vlastně měsíc a pár dní. Nevěřím tomu, že to stoupá takhle rychle. Jsem za to samozřejmě ohromně ráda a všem MOC DĚKUJU ZA TO, ŽE NAVŠTĚVUJÍ MŮJ BLOG! :) Když se opravdu pořádně a pečlivě zamyslím, mám takový pocit, že u tohohle blogu mi narůstá návštěvnost nejrychleji za všechny mé blogy. A, že jich bylo! :D Takže ještě jednou, všem moc děkuju a samozřejmě přijde odměna. :) Vzhledem k tomu, že jsem další týden na "marodní dovolené", tak si dopřeju, několik hodin psaní další kapitolky Fire and Ice, protože mě strašně potěšily vaše krásné komentáře. Takže se připravte. Během tohoto týdne tu určitě další kapitolka přibyde. :) A ještě jednou MOC DĚKUJU! :)

IsaFire and Ice - 9. kapitola

1. října 2011 v 23:20 | Isa |  Fire and Ice
Tak jsem sebou mrskla a dávám vám jsem již slíbenou 9. kapitolku. Nechci se nějak přehnaně chválit, ale myslím, že tenhle díl se mi docela povedl. Po pravdě si i myslím, že ani ten minulý nebyl k zahození, ale nejvíc se těším, až napíšu 10. kapitolu. Už to mám perfektně rozvržené. Něco vám řeknu. Vánoční ples měl být původně už 8. kapitola, jenže mezi tím mě napadaly takové skvělé scény, že jsem je tam prostě musela dát, takže to vypadá, že Vánoční ples bude až ta desítka. :D Když jsem tu povídku začínala psát, věděla jsem jak začne a jak skončí, ale co dám mezi to, to jsem tenkrát neměla tušení, ale naštěstí teď už nápady mám. :) No, tak já už končím s kecama, omlouvám se za chyby (tradičně) a na konci povídky máte takový amaterský návrh Hermioniných šatů. Opravdu jsem ho odflákla, je to čistě jen pro představivost. Ty divný barevný věci mají být paví oka a nevšímejte si toho, jakou zrůdu jsem z Hermiony udělala. :D Nezabývala jsem se postavou ani obličejem. Zaměřila jsem se hlavně na šaty a vlasy. Jinak jsem se snažila napodobit Hagridovu nespisovnou mluvu, ale nevím jestli se mi to povedlo všude, možná jsem to někde vynechala. Přeju hezké čtení! :)