Únor 2012

John Flanagan - Hraničářův učeň-Králové Clonmelu

29. února 2012 v 10:14 | Isa |  Knihy
Will přijíždí na každoroční hraničářský sněm, zatímco Halt vyšetřuje záhadné události na západě. Když se konečně vrátí, přináší špatné zprávy. Na nedalekém ostrově Hibernii to vře. Lživá náboženská sekta, která si říká nezasvěcení, rozsévá zmatek a vyvolává vzpoury. Pět ze šesti hibernských království už je rozvráceno. Nyní je v ohrožení šesté, království Clonmel, a Halt, Will a Horác se vydají na cestu, aby v něm pomohli znovu nastolit pořádek. Budou jim na výpravě užitečná tajemství z Haltovy minulosti?

Jeden hraničář obvykle dokáže zabránit vzpouře, ale tentokrát možná nebudou stačit ani dva... (zdroj)

Osmé pokračování HU, Králové Clonmelu, se mi líbí hlavně proto, že se tam konečně dostáváme do Haltovy tajemné minulosti. Dozvídám se, že má bratra a dokonce královské krve, že dokonce on sám měl být králem, ale jeho bratr ho kvůli tomu chtěl zabít, tak radši odešel. Každopádně, Haltův bratr je pěkně tvrdohlavý chlap a je mi dpst nesympatický, proto jsem ráda, když na konci knížky převezme trůn někdo jiný. Zlá náboženská sekta sice uprchla, ale jsem přesvědčená, že jí Will, Horác a Halt dostanou. :D


Mé hodnocení: 100%

John Flanagan - Hraničářův učeň-Obléhání Macindawu

29. února 2012 v 10:00 | Isa |  Knihy
V sedmém dílu Hraničářova učně (Obléhaní Macindawu) najde Will ztroskotané Skandijce u řeky Oosel. Bojovníky Will hledá, protože vzbouřenec Keren vězní na hradě Allys, Willovu kamarádku z opatrovny. Zárověň Will najde v hostinci U prasklého džbánu Haltem a Crowleym poslaného Horáce. Spolu dále vymýšlí plán jak dobýt hrad Macindaw a vysvobodit Allys. Allys začne vysílat zprávy pomocí kurýrského písma, čímž jim sdělí, že na hradě Keren očekává skotijského generála - MacHadishe. Jakmile se MacHadish vrací z Macindawu zpět, zajme jej Will s Horácem a Skandijci, kteří mezitím došli na Léčitelovu paseku, jak ji Will pojmenoval. MacHadishe spolu s léčitelem Malcolmem vyslechnou a zjistí, že hlavní jednotka dorazí už za tři týdny. Allys mezitím zjistí, že Skotiové neplánují jen obyčejný nájezd, ale invazi! A tak se Will s Horácem musí rozhodovat rychle. Jednoho dne zaútočí na hrad Macindaw. Zabijí bezcitného Johna Buttla ale hlavně zemře Keren. Pomalu přichází čas aby Will se svou fenkou Stín, jak ji pojmenoval Trobar, a kamarády odjeli domů. Will nechá fenu Trobarovi, který ji potřebuje přece jen víc než Will. Potom se Will rozloučí s kamarády a jede podat hlášení Crowleymu a Haltovi na opuštěné shromaždiště. Nadále Will odjededo svého léna, kde dostane dopis od Allys se vzkazem, že ho miluje. (zdroj)

Jelikož po dlouhém a namáhavém přidávání recenzí, této snad nekončící sérii knih, mě už nebaví pokaždé vypisovat o čem ten díl je, rozhodla jsem se vrátit k původnímu systému a to je ten, že odněkud zkopíruju krátký děj knihy, uvedu zdroj a pod to napíšu, co si o tom myslím.
Obléhání Macindawu byla také napínavá knížka. Od začátku jsem věřila hodnému Kerenovi a nakonec se z něj vyklube takovej hnusák. Vždycky, když Will splývá s okolím, aby se někam nepozorovaně dostal, tak si to představím a vypadám stejně překvapeně, jako Horác. :D Překvapila mě Willova geniální strategie, jak dostat Allys z věže, kde byla vězněná tím Kerenem a ještě nějak ovlivňovaná tím šutrem. Allys sice nefandím, kvůli Willovi, ale byla jsem ráda, když se dostala ven. :D

Mé hodnocení: 100%

John Flanagan - Hraničářův učeň-Čaroděj ze severu

29. února 2012 v 9:32 | Isa |  Knihy
Will se stal konečně plnohodnotným hraničářem a já byla nadšená, když jsem z textu pochopila, že jede do vlastního léna. Trochu mě naštvalo, že Willa brali na lehkou váhu, ale na druhou stranu Will je mladý, ale schopný, což potom poznali i obyvatelé jeho léna. Evanlyn konečně odprejskla někam do svých komnat (:D), ale objevil se další problém. Alyss. Uznávám, že je mi mnohem sympatičtější než Evanlyn, ale i tak je tam něco, co mi je proti srsti.
Will se v tomhle díle s Alyss vydává na daleká sever, aby zjistil víc o čarodějnictví, které se šíří do širokého okolí a lidi z něj mají hrůzu. Nepopírám, že i já se trochu bála. :D Zvlášť, když Will jel do lesa, aby zjistil víc. Jakmile se dozvěděl, kdo je údajně ten čaroděj ze severu a kdo je velký Noční bojovník, tak jsem se trochu uklidinila, ale ty postavy z lesa jsem si prostě nedokázala představit.
Tenhle díl byl napínavý a bylo to strhující čtení, ostatně jako každý jiný díl. Těšila jsem se na díly, kde Will bude mít vlastní léno a vždycky jsem ještě chtěla číst příběh, kde bude mít Will i vlastního učně. To by mohla být legrace. :D Každopádně, když Will byl malý, prostě období prvního, druhého a možná i třetího dílu, se mi ty příběhy líbily víc. Byly takové....něčím speciální. Zajímavější, než ty, kde je teď statný mladík. I přes to se mi tahle série příběhů stále líbí a doufám, že budu mít možnost se k nim ještě někdy vrátit. :)

Mé hodnocení: 100%

Návštěvnost (13.2.2012 - 19.2.2012)

25. února 2012 v 22:43 | Isa |  Návštěvnost
Návštěvnost za minulý týden:

Pondělí: 31
Úterý: 37
Středa: 52
Čtvrtek: 50
Pátek: 44
Sobota: 51
Neděle: 47

Celkem: 312

Páni, druhý nejvyšší počet (1. bylo 319 :D). Moc vám všem děkuju. Už mám pro vás další dílek F&I jen ho musím opsat do počítače. :) Už jsem začala, ale asi to dodělám až zítra, dneska už to nestihnu. :) Moc děkuju, miluju vás. :) ♥

John Flanagan - Hraničářův učeň-Výkupné za Eraka

19. února 2012 v 0:01 | Isa |  Knihy
Nakonec jsem se rozhodla, že ty HU dodělám až dokonce. Sice je ještě nemám všechny přečtené, protože v knihovně mají všechno vypučováno, ale už mi zbývají jen dva díly. Mimochodem, mám tu dobrou zprávu pro fanoušky HU. Když jsem hledala obrázek páté knihy, tak jsem na stránce knihy.heureka.cz našla už 11 díl. Okamžitě jsem s rozjasněným obličejem zavolala mamku a ta řekla jen: "No, to si děláš srandu!" :D

Pátý díl této (budu se opět opakovat) DOKONALÉ série byl zajímavý stejně, jako ostatní předešlé. Na začátku knihy se nově zvolený oberjarl Erak vydává do země Aridů s úmyslem přepadnout pobřeží. Jenže vychytralí Aridi ho zajmou a vyžadují výkupné. Svengal, jeho zástupce, se proto vydává přímo do Araluenu s prosbou o pomoc. Will a Halt neváhají jejich skandijskému příteli pomoct, proto přemluví krále, aby zaplatil za Eraka výkupné. V tuhle chvíli se do toho všecho zamíchá moje "oblíbená" postava Evelyn aneb princezna Kassandra. Vydává se s Haltem, Willem, Horácem a Gilanem na jih, aby společně dostali Eraka ze spárů Aridů. Nejvíce se mi z celé knihy líbí závod Willa s jedním obyvatelem jednoho kmene (:D). Závodí o svého milovaného Cuka. Závod byl v knížce tak napínavě popsaný, že jsem se v jednu chvíli bála, že Will o Cuka opravdu přijde, ale nakonec i to dobře dopadlo. Celkově to hodnotím jako další skvělé dobrodružství. :)
(nějak ty recenze zkracuju :D)

Mé hodnocení: 100% (jak jinak)

Selena Gomez - Live like theres no tomorrow

18. února 2012 v 23:25 | Isa |  Hudba
Selena Gomez nazpívala ke svému filmu Ramona and Beezus skvělou písničku. Slyšela jsem jí až se závěrečnými titulky, ale moc se mi líbí. Co se týče rytmu a melodie, tak to znám od ní lepší písničky, ale text mě hlavně oslovil. Live like theres no tomorrow! :) To je heslo, podle kterého bychom se měli řídit všichni. :)


Mé hodnocení: 76%

Ramona a Beezus

18. února 2012 v 23:20 | Isa |  Filmy
Konečně jsem se dostala k tomu, abych se podívala na tenhle film. Samozřejmě jsem se na něj chtěla podívat, kvůli Seleně. Upřímně jsem čekala trochu víc. Film Monte Carlo se mi líbil mnohem víc, než tenhle. Tam byl aspoň nějaký určitý a zajímavý děj toho filmu. Když to v tomhle případě šlo celý film o to, jak otec Ramony a Beezus sháněl práci, protože ho propustili. Jediné, co bylo na celém filmu zajímavé, byly Ramoniny vylomeniny, reakce její starší sestry Beezus (Selena Gomez) a dva románky. Jeden mezi tetou B. (čti: bí) a Howarda (nevím, jestli to mám dobře napsané) a druhý mezi Beezus a Henrym (Hutch Dano). Nechci nikoho urazit, ale můj názor je, že zbytek filmu byl prakticky o ničem. Nelituju toho, že jsem se na to podívala, ale předem varuji lidi, kteří čekají něco jako Monte Carlo. Tady to je vyloženě rodinný film pro děti. Pro děti ve věku Ramony to musí být úžasně zábavné, ale pro teenagery, kteří mají radši filmy, kde je nějaká akce nebo fantasy, tak je to zbytečné. Přece jenom tenhle film má i pozitivní stránky. Jsou tam scény, které jsou perfektní a zalíbily se i mně. :D Jako například, když Ramona a její otec nakreslili nejdělší obraz na světě a Ramona ho přinesla do školy. To bylo opravdu krásné. :D
Jinak jsem si řekla, že už nebudu přidávat odkazy na online shlédnutí, protože kinotip.cz už je prakticky odepsaný, když zrušili megavideo.


Trailer:


Mé hodnocení: 57%

Kontrolní dotaz

18. února 2012 v 19:42 | Isa |  Aktuálně
Lidičky, mám pro vás jistou otázku.
Už dlouho si totiž říkám, že bych si založila ještě jeden blog, kde bych zveřejňovala své povídky. Ptáte se proč? To je jednoduché. O tomhle blogu ví moc lidí, které znám osobně, tudíž tady nemůžu být tolik otevřená, jak bych chtěla. Nový blog jsem si chtěla založit proto, že mám v hlavě miliony různých myšlenek, se kterými bych se moc chtěla a potřebovala někomu svěřit, ale kdybych je sem napsala, tak, jak jsem zmiňovala, vědělo by to moc lidí, které znám. Taky jsem tam chtěla zveřejňovat povídky, které jsou na téma, které mě právě chytne. Momentálně mám na mysli, např. One direction. :DDDD (Jenn* :DDDD) Nebo nedávno to byl Josh Hutcherson, atd. Jde o to, že mi to přijde divný, dávat vám sem povídky, které jako by byly odlišné od těch ostatních. Na druhou stranu, když se nad tím teď tak zamýšlím...tohle je blog s povídkama, buď je budete číst, nebo nebudete. Tenhle blog jsem založila za účelem toho, že sem budu přidávat moje povídky, jakékoliv povídky. Trochu se mi to nafouklo a jsou tu i obrázky, videa, fotky, kresby, atd. Přemýšlím, že bych nějaké rubriky úplně zrušila. Chci říct, že je toho tady víc, než jsem původně plánovala. :D Zpátky k věci. Dotaz zní: Vadilo by vám, kdyby tady byly povídky "neobvyklého" typu? Např. s celebritama. Jasně, možná si řeknete, je to tvůj blog, dělej si s ním, co chceš, ale mně opravdu záleží na vašem nározu. Dole je anketa, tak když tak prosím hlasujte. :) Děkuju moc. :)

8000! DÍKY LIDI!

16. února 2012 v 21:43 | Isa |  Aktuálně
26 DNÍ! Je to s váma možný? Ještě ani nedoslavím 7000 a už tu mám další tisícovku. Opravdu nevím, co budu dělat, až tam budou čtyři nuly. :D Asi se zbláznim radostí. Strašně ráda bych vám to nějak oplatila, jen si řekněte. Nebudu vám zase slibovat, že budu psát častěji povídky, protože to prostě neovlivním, jde o to, kdy mě co napadne. Moc vám děkuju lidičky. MILUJU VÁS! :)

Katy Perry - Part of me

16. února 2012 v 20:59 | Isa |  Hudba
Přináším vám svůj nový objev. :) Narazila jsem na to náhodou, když jsem klikla na účet Katy Perry na youtube. Nevím, jak vám, ale mně se tahle písnička moc líbí. :) Zatím přidávám jen lyric video.


Mé hodnocení: 85%