Prosinec 2013

Need your advice

30. prosince 2013 v 21:24 | Isa |  Aktuálně
Zdravím vespolek,
jak se máte? Zítra už bude Silvestr a ten sníh pořád nikde, že? A prázdniny se nám ještě ke všemu krátí. No, může to být lepší? Ne, nemůže. -_- :D
Ale nepíšu proto, abych vám zkazila náladu. Když tak ty horní řádky ignorujte. Píšu proto, že potřebuju vaší radu. Asi předevčírem mi někdo psal na Ask a ptal se mě, jestli se chystám psát novou vícedílnou povídku. Odpověděla jsem, že ano. Dlouho mám už v hlavě určitý nápad. Osobně si myslím, že je dost dobrý a těším se, až to budu psát. Pravdou ale je, že mi ten nápad (odpusťte tu domýšlivost) mi přijde natolik dobrý, že mi přijde škoda ho psát v tématice 1D. Ráda bych ho napsala jako originál a vymyslela si všechny postavy sama, i navzdory tomu, že původně jsem do toho nápadu zasadila Zayna, Harryho a Nialla. Jenže když jsem nad tím později přemýšlela, tak jsem si prostě řekla, že by možná stálo za to si to vymyslet celé. Jenže já vím, jak to s originálními pracemi bývá. Vůbec někdo je nečte a to já zase nechci. Nechci, aby ten nápad přišel vniveč. Proto se na vás obracím. Potřebuju vaši radu a zároveň odpověd.
Jak byste tu povídku napsali vy? V tématice 1D nebo originál?
Budete to číst, kdybych to napsala jako originál?
(Pod článkem je taky anketa, ale ráda bych, abyste se k tomu vyjádřili i komentářem. :))

Děkuju vám předem za odpověď. Prosím, aby vaše odpověď byla upřímná. Nebudu se zlobit, když na druhou otázku odpovíte ne. Já sama moc originálních povídek nečtu, takže bych se nezlobila. Proto se ptám, abych věděla, jestli to někdo bude číst.

Ledové království

29. prosince 2013 v 21:20 | Isa |  Filmy
Ne nadarmo se říká, že nikdy nejste dost staří na Disneyho pohádky. Tahle pohádka mě lákala hlavně kvůli úvodní písničce. Nazpívala a napsala jí Demi Lovato (Let It Go) a jelikož je to moje oblíbenkyně, tak jsem se rozhodla, že na tu pohádku zajdu do kina. Za normálních okolností bych asi počkala, až bude pohádka ke stažení, ale tady jsem udělala výjimku.
Můžu vás ujistit, že to za to rozhodně stojí. Nikdy jsem žádnou podobnou pohádku neviděla a moc se mi to líbilo. Bylo to opravdu zábavné a zároveň opravdu pěkně promyšlené. Poměrně často se tam zpívalo. Sice nemám zrovna radost, když jsou písničky přezpívané z angličtiny do češtiny, ale tady to opravdu dobře vychytali. Dokonce i Let It Go přeložili a přezpívali docela dobře.
Moje oblíbená postava byla Elza, což je ta blondýnka na tom obrázku. Nevím, čím si mě získala, pravděpodobně tím, že měla tu super spešl moc všechno zmrazit. :D Každopádně se stala mojí oblíbenkyní, narozdíl od její sestry Anny. Ne, že bych mě přímo vytáčela, ale opravdu jsem jí neměla ráda. Byla to taková ta typická hlavní hrdinka, u které jste od začátku věděli, že zachrání celou situaci. Což mě trochu naštvalo právě kvůli tomu, že Elzu jsem měla radši. :D
Celkově bych řekla, že ten děj byl předvídatelný, ale to pohádky pro děti už bývají, že? Nejvíc mě pobavily jednotlivé reakce dětí, které seděly v kině s námi. Například, když Anna políbila Kristoffa (ten blonďatý), tak všichni začaly na celé kino "Fuuuuj". :D Upřímně, měla jsem, co dělat, abych se k nim nepřidala, protože zrovna s tímhle párem jsem taky nesouhlasila. Naivně jsem doufala, že Kristoff bude s Elzou a Anna s Hansem, nakonec to dopadlo jinak, takže tohle bylo jediné, co jsem tak trošku neodhadla už na začátku, což je vlastně pozitivní, protože to aspoň překvapilo. Jsem moc ráda, že jsem šla. Nečekala jsem, že se mi ta pohádka bude tak líbit, ale když jsem později zjistila, že to je od tvůrců pohádky Na vlásku, tak jsem se ani tolik nedivila, protože i to je moje oblíbená pohádka. Nicméně tahle se určitě zařadila mezi nejlepší.
Během hledání traileru jsem narazila na filmovou verzi Let It Go, tak nějak jsem doufala, že na ty necelé čtyři minuty tu dabérku nahradí Demi a zazpívá svou verzi, ale tahle je podle mého nanejvýš divná a musím uznat, snad poprvé v životě, že i česká filmová verze byla lepší než tahle. Českou verzi jsem našla jen přímo ze studia, kde jí zpívá Monika Absolonová, ale kousky tam slyšet jsou. :) No a nakonec k závěrečným titulkům zpívala Let It Go jistá Martina Stoessel, která jí zpívala španělsky a ani to neznělo špatně. :) Upřímně, ať je ta verze jakkákoliv...u každé z nich mě příjemně mrazí. :D :)

Czech

English film version

Spanish


Trailer


Niall Leonard - Rváč

26. prosince 2013 v 16:18 | Isa |  Knihy
Budeme dělat, že to vůbec není víc jak rok, co jsem naposledy dělala "recenzi" na nějakou knížku. :D A rovnou se do toho pustíme.

Především bych ráda zmínila, jak jsem se k téhle knize dostala. V obchodě. :D Což vám je asi jasný, ale jak mě napadlo si jí koupit...Niall Leonard je totiž manžel spisovatelky E.L. James, kterou všichni znáte jako autorku Padeásti odstínů. Byla jsem zvědavá, jak píše její manžel. Jestli píše romantiku nebo erotiku jako ona nebo jestli se specializuje na něco úplně jiného. Samozřejmě předtím, než jsem si knížku koupila jsem si přečetla zadní stranu. Já vím, že se říká Nesuď knihu podle obalu, ale já to tak prostě dělám. Když mě zaujme obal, nakouknu dovnitř a když mě nezaujme ani obal, tak tu knížku prostě odložim. Zadní obal téhle knihy mě docela zaujal.
Příběh vypráví o sedmnáctiletém klukovi, Finnovi, kterému zavraždili tátu a on se prakticky po celou dobu toho příběhu snaží přijít na to, kdo jeho otce zabil. Knížku jsem měla přečtenou za dva dny. Nic podobného jsem nikdy nečetla. Nikdy jsem na vraždy a takové krimi příběhy nebyla, ale po téhle knížce jsem sáhla, jak už jsem napsala předtím, kvůli autorovi. Děj byl takový proměnlivý. Ale převažovaly chvíle, kdy jste knihu prostě nemohli odložit, protože jste potřebovali vědět, co se stane dál. Stalo se mi snad jenom jednou a to bylo dneska v 1:44 ráno, že jsem si dovolila knihu zavřít a na pár hodin se prospat. :D Nedokážu přesně popsat pocity, které z knihy mám. Myslím, že určitě stojí za přečtení. Doporučuju to i těm, kteří také nejsou fanoušky kriminálních příběhů, alespoň tomu dejte šanci. Na druhou stranu...nejsem z toho tak odvařená, jako jsem byla kdysi například z Hunger Games. Pravděpodobně to je proto, že Hunger Games má děj, který mě zaujal a který ráda čtu, prostě ten správný žánr, ale i tak. Byla jsem opravdu překvapená, když jsem se na konci dozvěděla, kdo zabil Finnova tátu. Niall prý píše pokračovaní, takže určitě nebudu váhat nad další koupí. :)


Winter Wonderland [1. část]

24. prosince 2013 v 12:00 | Isa
Tak a je to tady. Dneska je Štědrý den. :) Vzhledem k tomu, že tenhle článek je přednastavený, tak si nejsem jistá, co v tuhle dobu zrovna dělám. Nicméně, vím, že o Štědrý den chci jet na hory, protože to je jediné místo, kde je sníh (pokud do té doby, než se tenhle článek zveřejní ještě nenapadne, což pochybuju :D). Obvykle večeříme tak kolem sedmé, abychom si kolem osmé u pohádky rozbalovali dárky. Myslím, že tenhle rok budeme muset večeřet dřív, protože dávají Sám doma a to já prostě musím vidět. Obvykle se dívám na Českou televizi, protože tam bývá nová pohádka, ale Sám doma, to prostě nejsem ochotná oželit. :D Miluju tu pohádku nebo film nebo do jaké kategorie to spadá. :D Takže...doufám, že se vám povídka bude líbit. Čekala jsem jí lepší, ale jsem nakonec docela ráda, jak jsem to napsala. :) Nic extra romantického, takže docela v pohodě. :D Přeju Vám veselé Vánoce. Hodně dárků pod stromečkem, hodně dobrého jídla (a žádná kila navíc :D) a hlavně hodně úspěchů...ehm, to si nechám až na Nový rok. :D Tak nic. Tak si dnešek pořádně užijte. :)

P.S. Nechápu to, celá povídka má jen přes 21 000 znaků a ono to má kecy, že to je víc jak 40. -_- Takže to zase musím rozdělit na tři tisíce částí. :DMerry Christmas

23. prosince 2013 v 18:51 | Isa |  Aktuálně
Tohle bude pravděpodobně poslední článek...myslím, který zveřejňuju já a není přednastavený (zítra povídka ve 12 :D). :D Jak už jsem se myslím zmiňovala, tak zítřejší den zpravidla nechodím na počítač. Vlastně nevím, proč jsem to tak zavedla, dneska bych sem asi taky nešla, kdybych si neřekla, že bych vám možná mohla ještě zanechat nějakou tu zprávu.
Ještě předtím, než vám po několikáté popřeju veselé Vánoce, což udělám i zítra, tak vám něco řeknu. Během dneška jsem hodně přemýšlela. Včera jsem totiž k večeru otevřela složku NLYD a říkala si, že bych mohla něco málo napsat. Tak jsem vám to tam měla asi 15 minut otevřený a čuměla na tu sněhově bílou stránku, pořád dokola jsem pročítala poslední řádky z předchozí kapitoly a prostě jsme nemohla nic vymyslet. Vím, že tohle ode mě asi nebude zrovna nejlepší dárek, ale rozhodla jsem se, že tuhle povídku, i Unbroken, neoficiálně pozastavím. Neoficiálně proto, abyste věděli, že pravděpodobně dlouho k těmhle povídkám nic nepřibude, ale zároveň to nehodlám psát do rozcestníků. Prostě neočekávejte nové díly. ALE, abyste si neřekli, že jsem úplně mrcha, což si asi stejně říkáte (:D), tak vám prozradím, že už docela dlouhou dobu mám v hlavě jeden nápad. Je odlišný od ostatních a bude to chtít, abych si to promyslela hodně do detailů. :D Nicméně uvidíme, jak mi to půjde. Kdysi dávno jsem s tím i začala, ale pak mi ten začátek přišel takový...divný, tak jsem ho smazala a řekla si, že se k tomu vrátím později. Potom taky mám už od letních prázdnin rozepsanou originální povídku. Ano, čtete správně, originální a tentokrát mám fakt v plánu jí dokončit. :D Mám předepsáno celkem dost.
Teď už končím. Přeju vám všem šťastné a veselé, hodně dárků, žádné starosti, málo učení a užívejte si ty prázdniny naplno. Taky do Nového roku vkročte pravou nohou, abyste měli štěstí, ale to až pozdějí, až opravdu na Nový rok. :D Ještě mám v plánu sepsat takové "ohlédnutí" za rok 2013. Tak se mějte. :)

Hunger Games: Catching Fire

13. prosince 2013 v 19:58 | Isa |  Filmy
Minulý týden o víkendu jsem se vydala do kina na pokračování knižního trháku Hunger Games. Musela jsem až do několik kilometrů vzdáleného Ústí nad Labem, jelikož v našem kině očividně odmítli tenhle film dávat. Respektive...oni ho tady dávají, ale až později. Fakt nevím proč, protože my zase nejsme taková vesnice. :D Právě,že vůbec máme přes 50 tisíc obyvatel. :D
No, nicméně...vydala jsem se na film s mamkou. Už předtím jsem četla recenzi na blogu Dadushi Dulce a byla jsem dost napnutá, jelikož jsem za sebou už měla i knížku, u který si pamatuju, že jsem na konci brečela. Nejvíc jsem ale brečela u toho posledního, protože už to končilo a já se s těmi všemi hrdiny nechtěla rozloučit. :D
Hodně lidí tvrdilo, že ten konec je moc otevřený a byli z toho na prášky. Mně to přišlo ukončené dobře. Něco jako první část Rozbřesku. Vlastně ne něco jako, ale úplně to stejné, až na to, že Katniss se tam nepromění v upírku, ale jen se vzbudí a brečí. -_-
Film je hodně dobře zpracovaný. Miluju na obou dílech to, že obsahujou docela dost věcí z knížky, takže ten divák, který nepatří mezi čtenáře, není o tolik ochuzený. NICMÉNĚ (moje oblíbené slovo :D), jak jsem tak seděla v tom kině a čučela, jak se Katniss líbá s Peetou (*_*) :3, zjistila jsem, že nechápu lidi, co se dívají jenom na filmy a nečtou knížky. Já když si vybavila, jak je v té knížce popsaná celá ta scéna, jak je tam napsáno, co se té Katniss honí hlavou, tak jsem měla v břiše motýlky (To je jediná situace, kdy je tam mám. :D Smutné, ale je to tak. Vlastně neni, ještě jedna situace to taky vyvolá. :D). To je na knížkách to nejlepší. Jsou tam popsané i myšlenky, které kolikrát z toho hercova výrazu nejsou tak patrné. Ale to bych odbočila.
Měli byste vědět, že nemám ráda Katniss. Respektive na tu filmovou. Ne, že bych neměla ráda Jennifer Lawrence. Ona je opravdu talentovaná herečka, ale prostě mi nějak...ne nesedla, asi bych si nedokázala Katniss představit jako někoho jinýho, ale...je to prostě komplikovaný. :D Můj názor na ní...nemám jí ráda, protože je divná. :D Je taková...řekla bych chladná, ale to pak úplně neodpovídá tomu, že jde do té arény místo Prim. Prostě...je taková chladná určitým způsobem, který ji naučil ten režim, který tam vládne v těch krajích. Můj absolutně největší oblíbenec je Peeta. Je to slaďouš (miluju Joshe :D), ale Katniss si ho podle mě vůbec nezaslouží právě tím, jak je k němu "chladná". Jasně, je zmatená ještě kvůli Galeovi (Hurikánovi?? WTF? A to kdo překládal?) a neví koho miluje a pak navíc si myslí, že to ani nemá cenu, když možná všichni umřou. Ale když on je taky hloupej. Oči by na ní nechal a ona si toho prostě vůbec neváží. On je krásnej, dokonalej a sexy. Pravdou zůstává, že patří spíš mezi psychické bojovníky nebo pomocníky, než mezi ty trhače, jako je Katniss, ale stejně. Josh je prostě Josh a Peeta je prostě Peeta. Miluju filmového Peetu i toho knižního. Miluju ty jeho citáty z tý knížky, jak Katniss vylívá srdce, to je sladký. :3 A pak další z postav je Gale. Tenhle týpek mi nesedl ani v knížce, ani ve filmu. Liama nemám ráda a neni to proto, že se rozešel s Miley. To je mi ukradený, já ho neměla ráda nikdy, proto, když jsem zjistila, kdo ho hraje, tak mi ani nebylo nijak líto, že ho hraje Liam, aspoň jsem si to nemusela vyčítat. :D Vadí mi, protože se vnucuje Katniss (jasně, teď by si někdo mohl říct, že to Peeta dělá taky, ale to já bych zase neřekla, protože spíš tomu nechává volný průběh, si myslím :D). A prostě ho nemám ráda. :D A ještě taková bonusová postava. Finn. :3333 Nejvíc sexy chlap, jakého jsem kdy viděla. Ta role byla úžasně ztvárněná. A prostě...awww. Málem jsem se tam zbláznila.
Tentokrát tam byla větší část z těch krajů. Z oblasti mimo arénu. Bylo to zajímavé, že jsme dostali šanci to vidět i z tohohle pohledu. Na druhou stranu bych řekla, že tím byla celá ta hra taková ochuzená. Ty splátci tam podle mě moc rychle umírali, ale nevím. Možná se mi to jenom zdálo.
Tím už končím. :D Kdo neviděl film, tak se na něj určitě mrkněte. A rozhodně s titulkama. Nedávno jsem na HBO koukala na Hunger Games s dabingem a myslela jsem, že umřu. Bylo to prostě divný. Není nad originál. :)

:3333

:3333

Demi Lovato

10. prosince 2013 v 22:56 | Isa |  Drawing
Víte, není to tak dávno, co jsem třídila rubriky na blogu a pár jich smazala. Mezi nimi byla i rubrika Kresby, v níž se nacházely tři naprosto ubohé obrázky. Obrázky, které vypadaly, jako by je nakreslilo pěti-leté dítě. Well...o víkendu jsem se rozhodla, že bych si mohla něco nakreslit. Respektive, mě k tomu přivedla taková velice šikovná kreslící pomůcka, která se jmenuje grafitová tužka. Je to něco jako černá progresa, akorát to má úplně jiný odstín, ale je to dělané na stejný způsob. A jak jsem se k ní dostala? Na výtvarce ve škole, což je jediný předmět, ze kterého mám jedničku (:DD), jsme dostali za úkol vybrat si obrázek z kalendáře, kousek z toho obrázku vystřihnout a zbytek dokreslit tou grafitovou tužkou. Já, jakožto správná future british girl (:DD), jsem si chtěla vybrat nějaký ten Big Ben nebo Tower Bridge, ale nic z toho jsem nenašla, tak jsem si vybrala další z mých oblíbených měst a tím byl Řím, který jsem měla i tu čest navštívit. Konkrétně Koloseum. Dopadlo to překvapivě tak dobře, až jsem byla sama na sebe pyšná a ten kouzelný předmět si zamilovala. Obvykle, když totiž nakreslím něco, co se mi povede, tak to svádím na ty prostředky. :D V tomhle případě na grafitovou tužku. Neváhala jsem a hned jsem zaběhla do papirníctví pro jednu z nich. Jenže tam prodávali asi čtyři druhy. Tak jsem si vzala 4B, do teď netušíc, jestli jsem vybrala dobře. :D NICMÉNĚ, o víkendu jsem se rozhodla si tou dokonalou věcí něco nakreslit a takhle to dopadlo.
Kdo by to nepoznal, tak to měla být Demi. Já vím, to pravé oko je zatraceně divné a prsty vypadají jako, kdyby byla křížená s Glumem, celkově ta šedivá barva, která ve skutečnosti měla být stříbrná, působí jako kdyby vylezla odněkud z jeskyně. Jako zombie. Vlastně jsme pár dní předtim koukali ve škole na filmové zpracování Svatební košile od Erbena (je to docela strašidelný, ale stojí za shlédnutí) a tam vystupuje, oni tomu říkají umrlec...tak jsem si na to vzpomněla vždycky, když jsem do ruky vzala tu šedivou. :D
Well, jaký na to máte vy názor? Buďte naprosto upřímní a nešetřete mě. Jsem začátečník a potřebuju se zlepšovat. :D


Layout č. 12 - Winter 2013

5. prosince 2013 v 21:46 | Isa |  Layouts
Bubny prosím. TUDUDUDUDUDUDUDUDDADADADÁÁÁÁÁ! Dámy a pánové, dovoluji si vám představit můj tento nepřekonatelně incredible and unbelievable and totally AMAZAYN layout. Jak jste si jistě všimli je s vánoční tématikou a NE, opravdu to NENÍ moje práce, což jste si všichni stačili všimnout. :D Táákže za tento dokonalý přenádherný design moc děkuji mému dokonalému Affs Smile Jane, která byla tak moc laskavá a na mé otravné a skromné požádání mi udělala tenhle perfekt layout. Opravdu...když jsem koukala, jak se ta předchozí zelená barva mění v modrou a do záhlaví putuje tenhle dokonalý obrázek...chtělo se mi brečet, jak jsem z toho byla nadšená. :33 Miluju tenhle lay a ještě jednou za všechno moc děkuju. :)


It makes me angry

3. prosince 2013 v 15:11 | Isa |  Aktuálně
Přátelé, věřte mi, že nedokáže nic vytočit tolik, jako když celý den píšete vánoční povídku a po napsání šesti stránek vám vlastně dojde, že celá povídka je absolutně o ničem, že s vánoci to nemá vůbec nic společného. Dneska jsem nebyla ve škole, protože mě včera nějak bolela hlava, takže jsem od rána pracovala na povídce, se kterou bych se mohla přihlásit do soutěže, kterou pořádá onedirection-ff. Chtěla jsem něco originálního a pěkného s vánoční atmosférou. Nakonec to dopadlo více než hrozně. Mám pocit, že i ten nejmenší zbyteček talentu, co jsem měla, mě opustil. Včera jsem otevřela NLYD a chtěla jsem dopsat 29. kapitolu, kterou jsem měla rozepsanou. Nakonec jsem jí smazala úplně celou, protože se mi zdála totálně ujetá. Uložím si tu vánoční a uvidím, co s tím ještě budu moc udělat, ale teď se zkusím ještě podívat na NLYD, i když žádné úspěchy neslibuju. Potřebovala bych nakopnout. Snažím se číst povídky a načerpat inspiraci, ale zatím nic nepřichází. Asi budu potřebovat nafackovat. :D