Březen 2014

39. kapitola - Adeptka

15. března 2014 v 15:20 | Isa
Chtěla jsem tenhle díl přidat až včera, ale nakonec jsem si to rozmyslela a rozhodla se pro dnešek. Tohle je poslední předepsaná kapitola, co mám. Další je sice rozepsaná, ale nějak se to s ní táhne. :D Uvidím, co se dá dělat. Jak už jsem tu několikrát zmiňovala, rozepsala jsem novou povídku, kterou zatím ještě nechci zveřejňovat, ale nápad se mi moc líbí a docela mě i baví to psát. We wordu to nemám ani rozdělené na kapitoly, prostě mám prolog, pak nadpis první kapitola a potom asi šest nebo sedm stránek. :D Takže uvidíme, jak se to bude vyvíjet. :)
Snad se vám tenhle díl bude líbit. :) Dneska jsem si četla pravidla, jak napsat dobou fanfiction. Nějaká holka to zveřejnila na facebookové stánce 1d-ff, tak jsem si řekla, že to zkusím přečíst. Bylo to dost dlouhé, ale přečetla jsem to až do konce. A v téhle povídce je tolik chyb, že se za ní stydím, přesně jak v jedné části toho článku píšou. :D Kdybyste si to chtěli taky přečíst, tak můžete.
Přeju hezké čtení. :)
Věnování: Verouš - moc děkuju za tvůj komentář. :) Moc mě potěšil. Stejně jako všechny vaše komentáře, samozřejmě. :D21. kapitola - Hospital

7. března 2014 v 20:41 | Isa
Jak jsem slíbila, tak plním. Je to trochu později, než jsem původně plánovala, ale v 19:50 jsem se teprve vrátila z práce a teď koukám na První republiku. U toho jsem ale dopsala konec kapitoly. :D Well, tohle je nudná kapitola. Nic moc se v ní neděje, takže to nějak přetrpte. :D Jinak přeju hezké čtení. :)
EDIT [8.3.2014 - 10:39] - Především přeji krásný mezinárodní den žen. :D Ale hlavně píšu proto, že jsem úplně zapomněla na věnování, takže tady je. :)
Věnování: Michelle - Za psaní těch dokonalých povídek. :3 Vážně FL je moje láska a o AIG ani nemluvim. :D Chris - Za to, že mě miluje ještě o něco víc. :DDD dree. - Za její super komentáře. :D A pak Katka, Marty a Carrot - Za to, že vůbec okomentovali, protože to jsou "nové tváře", za které jsem vděčná. :) Takže díky vám všem. Jenom díky vám se tahle povídka zase rozjela, pamatujte na to. :)38. kapitola - Nový začátek

4. března 2014 v 16:03 | Isa
Nevím, včera jsem rozepsala 40. kapitolu...a prostě z toho nemám dobrý pocit. Já vím, že jsem s tím už trapná a že nemáte rádi, když se podcňuju nebo když shazuju tuhle povídku, ale já si nemůžu pomoct. Tahle povídka prostě začíná být čím dál divnější a nevím, jestli to nějak vykopu zpátky nahoru. Krom toho, v téhle kapitole nastane zlom, který tu povídku docela protáhne. Původně mi to přišlo jako skvělý nápad, on je to skvělý nápad, ale když si uvědomím, že to teď vlastně celou povídku tolik protáhne...už si nejsem tak jistá. :D No, tak přeju hezké čtení.
Věnování: Chris, protože to ona mi vnukla tenhle dokonalý nápad. Moc děkuju. :) Bez tebe by tahle povídka byla ještě horší než je. :D A tím nemyslím, že je špatná kvůli tvému nápadu, to vůbec ne. :DLittle Mix - Word Up!

3. března 2014 v 11:12 | Isa |  Hudba

Dnešní článek bude trochu jiný. Mimo toho, že se vyjádřím k písničce, tak bych se ještě ráda pozastavila nad celou akcí Sport Relief a vůbec působení Little Mix na tomto charitativním projektu. Předem vám říkám, že nechci, vyvolat žádné hádky, soudím jen podle dostupných informací, které jsem tak postřehla někde na facebooku, twitteru nebo obecně na internetu.

Takže, Sport Relief je charitativní akce, která se podle wikipedie, koná jednou za dva roky. Je to taková podorganizace Comic Relief,kterou můžete znát z dřívějška přes One Direction. Zpočátku jsem tak nějak nepochopila o co přesně na téhle akci jde. Respektive mi nějak nedocházelo, jak ušetří peníze. Pak mi došlo, že vlastně ty lidi, co sportují v rámci Sport Relief, to mají sponzorované a když svůj cíl splní, tak za něj dostanou zaplaceno a ty peníze potom jdou na tuhle charitativní akci, která za to zaplatí třeba pitnou vodu nebo vakcíny pro nemocné. Dále potom se podle stránek www.sportrelief.com, pokud jsem to dobře pochopila, koná několik soutěží. Například běh na dlouhou vzdálenost. Vysvětluji si to tak, že oni si zaplatí startovné, které jde taktéž na vakcíny a pitnou vodu, a běží závod pro dobrou věc. Myslím, že to je dost užitečná věc. Nejenom, že to donutí lidi se hýbat, ale ještě je to na dobrou věc.

Ovšem, tak jako tak jsem nepochopila celkové působení Little Mix v této kampani. Pokud vím, tak jejich video je natočené normálním kamerovým profesionálním týmem (ne jako One Way Or Another) a vlastně jediné peníze, které jdou na Sport Relief z téhle písničky, je cena, kterou zaplatí lidi, co si song koupí třeba na ITunes. Dále potom za 17 dní, jako závěr Sport Relief by se měl konat koncert, během kterého se budou vybírat peníze a holky by tam měly vystoupit. Něco jako u nás Dobrý Anděl nebo tak něco.
Sama si nejsem jistá, jestli tomu dobře rozumím, takže pokud tu je někdo, kdo ví o této akci a aktérkami v podobě Little Mix víc, než já, tak se ráda nechám poučit. Nerada bych, abych tady vyvolala vlnu nenávisti vůči mě jenom proto, že jsem to nepochopila.
Taky jsem se snažila vypátrat působení Little Mix v nějaké té zemi s těmito problémy. Pravdou je, že jsem hledání moc nevěnovala, ale chvilku, co jsem se dívala, tak jsem našla jediné video a to z Liberie, kde holky zpívají úryvek Word Up. A potom asi dvě fotky na jejich profilu na Instagramu. Nechci je tu kritizovat. Jsem si vědoma, že je důležité, že někdo tak vlivný, jako jsou nejpopulárnější celebrity současnosti, by měli pomáhat potřebným lidem a jsem za to ráda, ale jediné, co mě na holkách tak trochu zaráží je to,...prostě mi přijde, že do toho nešly srdcem. Chci říct, když se podíváte na video One Direction v Ghaně, tak ty kluci tam brečeli. A bylo na nich vidět, že je to fakt sebralo. Je pravda, že já v Liberii s holkama nebyla, takže nevím, jaké tam byly ony, ale taky usuzuju podle dostupných informací. Na tom jednom videu, které jsem našla, tam každá holka drží jedno díte a kolem sebe mají desítku dalších a zpívají úryvek Word Up. Na těch fotkách, co jsem viděla je pak Jesy a Jade, jak sedí u postele jednoho dítěte a na té druhé jsou všechny a kolem sebe mají zase spoustu dětí. Pak jsem i googlovala a fotek jsem našla víc, nicméně jsem nikde neviděla projev žádné jiné emoce než smíchu a radosti. Jak jsem řekla předtím, nevím, jak to tam probíhalo, takže nesoudím ani nekritizuji, jen vyjadřuju svůj názor. Prostě v poměru s klukama, a není to tak, že proto, že kluky znám déle, tak jsem na jejich straně, mi přijde, že ony se do toho úplně neponořily.

A teď už k písničce. Kdo přeskočil to dlouhé psaní předtím, tak nevadí. :D Nemám vám to za zlé. Když jsem písničku poprvé slyšela na audiu, tak se mi opravdu líbila. Já miluju jejich hlasy, ony se totiž jen tak nevidí. Dokážou vyzpívat tóny, o kterých jsem ani nevěděla, že existují a krom toho, jejich hlasy jsou strašně silné, což můžeme vědět nejenom od DNA, ale hlavně od Salute, které mi od jejich prvního alba přijde o dost jiné. Neříkám, že horší. Salute je perfektní.
Word Up! je perfektní písnička právě ke sportu. Myslím si, že kdybyste si jí natáhli do svých mobilů, Ipodu, MP3 přehrávačů nebo co všechno se to dneska vyrábí (:D) a zašli si třeba zaběhat nebo k tomu cvičili nebo dokonce jen tančili, tak vás to tak nabudí, že nebudete chtít přestat. Takže rytmicky, melodicky a hudebně je ta písnička dokonalá. Co se týče textu, tak rozhodně to není nějaký opravdu smysluplný text...chci říct, že to není nic, co by nějak vystihovalo vaší náladu, ale řekla bych, že to ani nebyl účel téhle písničky. Účelem bylo nabudit, co nejvíce lidí k tomu, aby se začali hýbat. A ten účel to perfektně splnilo. Nejenom hudba, ale i text to má takový, že prostě vás to nutí zvednout se ze židle a rozjet to na plný pecky. Vlastně podle textu, bych si tak nějak představila, že bych si vzala takový ten obrovský kazeťák, jak bývá ve videoklipech. Dala bych si ho na rameno (:D směšná představa), pustila Word Up! a prostě začala někde na ulici tancovat a tím bych přilákala víc a víc lidí. Když nad tím tak uvažuju, tak by to vlastně byla skvělý akce třeba na nějaký sraz fanoušků, něco v podobě flashmobu, akorát by nikdo neměl nic nacvičené a prostě by lákal kolemjdoucí a hýbal se podle inspirace. Prostě by improvizoval. Myslím, že by to byla super prezentace.
No a já už teď končím, protože tím, jak mi to tady hraje pořád dokola...řekněme, že to prostě musím nějak rozhýbat. :DDD
BTW. Nikdy bych neřekla, že tu první část zpívá Perrie. Obvykle její hlas poznám, ale teď mě opravdu překvapila. Taky mi v té první části, jak se tam tak hýbe, tak mi připomíná trochu Miley Cyrus. A nemyslím tu teď, ale z dřívějška, to období té Disney hvězdy. :D Nevím, takové crazy pohyby, které bych přesně přiřadila k ní.
Ve videoklipu, mimo Melanie C, taky můžete zahlédnout Grimmyho (Nick Grimshaw). :D Já když ho tam viděla, tak mě málem kleplo překvapením.


20. kapitola - Feeling guilty

2. března 2014 v 12:58 | Isa
V poslední době mi přišlo pár dotazů na to, jestli budu pokračovat v povídce Unbroken. Víte, já tenkrát skončila hlavně proto, že jsem se rozepsala v NLYD a v Unbroken jsem tak nějak nevěděla, jak dál. Po pravdě řečeno, když jsem včera začala psát tuhle kapitolu, tak jsem měla za to, že se to trochu rozjede. Věděla jsem, jak navázat na předchozí kapitolu a spoléhala jsem na to, že během psaní mě tak nějak napadne, jak pokračovat v celé povídce. To se nestalo. Nechci tvrdit, že tohle je zase jedna kapitola na několik měsíců, to snad ne, jen vás chci upozornit, že ty kapitoly pravděpodobně nebudou za moc stát. Nechci, abyste na ně moc dlouho čekali, ale zároveň nechci, abyste byli zklamaní. Budu se snažit tomu dát alespoň trochu šťávy.
Začátek téhle kapitoly mi přijde docela v pohodě, ale ten konec, to už je trochu horší. :D Myslím, že jsem to trochu pohnojila, ale posuďte sami.
Chtěla bych moc poděkovat těm, kteří mi napsali o další kapitolu Unbroken, protože to je přesný důkaz toho, že vaše komentáře, otázky na asku, maily nebo jakýkoliv jiný projev zájmu o mé povídky, je můj pohon. Vždycky jsem to tak nějak říkala do větru, abych vás donutila napsat aspoň krátký komentář (*cítí se zahanbeně*), ale teď opravdu vím, že to je pravda. Kdybych v jednu dobu nezaznamenala tři dotazy na Unbroken, tak pravděpodobně ta kapitola tady dneska není.
Tudíž...
Věnování: Slečně, co mi o povídku psala na ask. Nikole,která se mi ozvala pod poslední díl povídky. Chris -doufám, že mě teď miluješ. :D Dree,protože Louis je její oblíbenec a má špatnou náladu, tak snad jí tohle náladu zlepší. :)
A nakonec vám všem, kteří tuhle povídku máte rádi. Omlouvám se, že jste na ní museli tak dlouho čekat. :/ :)


EDIT [18:54] - Když už nová kapitola, tak rovnou s novým coverem. :) Snad se líbí, tentokrát je to moje práce a musím říct, že jsem docela spokojená. :) :D