HP-drabble

Podzim

4. října 2011 v 20:24 | Isa
Nějak mě to chytlo ty drabble. :D Tahle se mi líbí o malinko víc, než ta první, ale taky to neni nic moc. Tak snad se bude líbit. Hezké čtení! :) Obrázek je opět odfláknut. :D


Jeden lístek může všechno změnit...

Knihovna

3. října 2011 v 12:23 | Isa
Tak a máme tu mé první drabble. Přiznám se, že byla doba, kdy jsem nevěděla, co to slovo znamená. Poprosila jsem tedy mojí kamarádku, aby mi vysvětlila, co to znamená. Řekla mi, že to je krátký příběh, který obsahuje přesně 100 slov. Tenkrát jsem si říkala: "K čemu to je, tak krátká povídka. 100 slov mi přece nic neřekne, ani mě to nemůže stihnout zaujmout." Jak jsem se tenkrát mýlila. Jelikož každý den navštěvuji svá oblíbená SBčka, tak si vždy přečtu všechno, co napíší. Na několika blocích jsem se s drabble setkala a moc se mi líbilo, jak autoři nechávají ten děj tak otevřený. Kolikrát ani neprozradí jména hlavních postav. Rozhodla jsem se, že to taky zkusím. Ze začátku se mi to zdálo strašně jednoduché. Skvělý způsob, jak jsem přidat nějakou tu povídku, než přidám ty moje dlouhé kapitolové nebo nějaké jednorázovky. Zase jsem se mýlila. Asi 15 minut (sice to neni moc dlouho, ale nejsem trpělivý člověk) mi trvalo, než jsem se do těch zatracených 100 slov vešla. Nejdřív jich bylo 107, potom 97 a nakonec 102. 102! Dokážete si představit, jak mě to vytočilo, když jsem měla navíc puhá dvě slova. Asi 50x jsem si přečetla hotovou práci a přemýšlela, co mám umazat, aby to jakž takž dávalo smysl. Nakonec jsem to nějak zkloubila a dávám vám to sem. Osobně si myslím, že je to dost nepovedené. Nemluvě o obrázku, který jsem kompletně odflákla a je to tzv. odstrašující případ pro grafiky. Nu což, nikdy jsem neříkala, že jsem nějaká grafička, že jo!?! :D Tak tady to máte, snad se to bude aspoň trochu líbit. Tenhle díl je jeden z dárků za krásnou návštěvnost, viz. tento článek. Ještě jedna maličkost:

Věnování: Tuto povídku věnuji Love Sel, Zasněné*, Avene, Nikince, Mrs. Malfrangerové a As. za překrásné komentáře k 9. kapitole Fire and Ice. Děkuju, moc mě to potěšilo. :)


 
 

Reklama