Hudba

Little Mix - Word Up!

3. března 2014 v 11:12 | Isa

Dnešní článek bude trochu jiný. Mimo toho, že se vyjádřím k písničce, tak bych se ještě ráda pozastavila nad celou akcí Sport Relief a vůbec působení Little Mix na tomto charitativním projektu. Předem vám říkám, že nechci, vyvolat žádné hádky, soudím jen podle dostupných informací, které jsem tak postřehla někde na facebooku, twitteru nebo obecně na internetu.

Takže, Sport Relief je charitativní akce, která se podle wikipedie, koná jednou za dva roky. Je to taková podorganizace Comic Relief,kterou můžete znát z dřívějška přes One Direction. Zpočátku jsem tak nějak nepochopila o co přesně na téhle akci jde. Respektive mi nějak nedocházelo, jak ušetří peníze. Pak mi došlo, že vlastně ty lidi, co sportují v rámci Sport Relief, to mají sponzorované a když svůj cíl splní, tak za něj dostanou zaplaceno a ty peníze potom jdou na tuhle charitativní akci, která za to zaplatí třeba pitnou vodu nebo vakcíny pro nemocné. Dále potom se podle stránek www.sportrelief.com, pokud jsem to dobře pochopila, koná několik soutěží. Například běh na dlouhou vzdálenost. Vysvětluji si to tak, že oni si zaplatí startovné, které jde taktéž na vakcíny a pitnou vodu, a běží závod pro dobrou věc. Myslím, že to je dost užitečná věc. Nejenom, že to donutí lidi se hýbat, ale ještě je to na dobrou věc.

Ovšem, tak jako tak jsem nepochopila celkové působení Little Mix v této kampani. Pokud vím, tak jejich video je natočené normálním kamerovým profesionálním týmem (ne jako One Way Or Another) a vlastně jediné peníze, které jdou na Sport Relief z téhle písničky, je cena, kterou zaplatí lidi, co si song koupí třeba na ITunes. Dále potom za 17 dní, jako závěr Sport Relief by se měl konat koncert, během kterého se budou vybírat peníze a holky by tam měly vystoupit. Něco jako u nás Dobrý Anděl nebo tak něco.
Sama si nejsem jistá, jestli tomu dobře rozumím, takže pokud tu je někdo, kdo ví o této akci a aktérkami v podobě Little Mix víc, než já, tak se ráda nechám poučit. Nerada bych, abych tady vyvolala vlnu nenávisti vůči mě jenom proto, že jsem to nepochopila.
Taky jsem se snažila vypátrat působení Little Mix v nějaké té zemi s těmito problémy. Pravdou je, že jsem hledání moc nevěnovala, ale chvilku, co jsem se dívala, tak jsem našla jediné video a to z Liberie, kde holky zpívají úryvek Word Up. A potom asi dvě fotky na jejich profilu na Instagramu. Nechci je tu kritizovat. Jsem si vědoma, že je důležité, že někdo tak vlivný, jako jsou nejpopulárnější celebrity současnosti, by měli pomáhat potřebným lidem a jsem za to ráda, ale jediné, co mě na holkách tak trochu zaráží je to,...prostě mi přijde, že do toho nešly srdcem. Chci říct, když se podíváte na video One Direction v Ghaně, tak ty kluci tam brečeli. A bylo na nich vidět, že je to fakt sebralo. Je pravda, že já v Liberii s holkama nebyla, takže nevím, jaké tam byly ony, ale taky usuzuju podle dostupných informací. Na tom jednom videu, které jsem našla, tam každá holka drží jedno díte a kolem sebe mají desítku dalších a zpívají úryvek Word Up. Na těch fotkách, co jsem viděla je pak Jesy a Jade, jak sedí u postele jednoho dítěte a na té druhé jsou všechny a kolem sebe mají zase spoustu dětí. Pak jsem i googlovala a fotek jsem našla víc, nicméně jsem nikde neviděla projev žádné jiné emoce než smíchu a radosti. Jak jsem řekla předtím, nevím, jak to tam probíhalo, takže nesoudím ani nekritizuji, jen vyjadřuju svůj názor. Prostě v poměru s klukama, a není to tak, že proto, že kluky znám déle, tak jsem na jejich straně, mi přijde, že ony se do toho úplně neponořily.

A teď už k písničce. Kdo přeskočil to dlouhé psaní předtím, tak nevadí. :D Nemám vám to za zlé. Když jsem písničku poprvé slyšela na audiu, tak se mi opravdu líbila. Já miluju jejich hlasy, ony se totiž jen tak nevidí. Dokážou vyzpívat tóny, o kterých jsem ani nevěděla, že existují a krom toho, jejich hlasy jsou strašně silné, což můžeme vědět nejenom od DNA, ale hlavně od Salute, které mi od jejich prvního alba přijde o dost jiné. Neříkám, že horší. Salute je perfektní.
Word Up! je perfektní písnička právě ke sportu. Myslím si, že kdybyste si jí natáhli do svých mobilů, Ipodu, MP3 přehrávačů nebo co všechno se to dneska vyrábí (:D) a zašli si třeba zaběhat nebo k tomu cvičili nebo dokonce jen tančili, tak vás to tak nabudí, že nebudete chtít přestat. Takže rytmicky, melodicky a hudebně je ta písnička dokonalá. Co se týče textu, tak rozhodně to není nějaký opravdu smysluplný text...chci říct, že to není nic, co by nějak vystihovalo vaší náladu, ale řekla bych, že to ani nebyl účel téhle písničky. Účelem bylo nabudit, co nejvíce lidí k tomu, aby se začali hýbat. A ten účel to perfektně splnilo. Nejenom hudba, ale i text to má takový, že prostě vás to nutí zvednout se ze židle a rozjet to na plný pecky. Vlastně podle textu, bych si tak nějak představila, že bych si vzala takový ten obrovský kazeťák, jak bývá ve videoklipech. Dala bych si ho na rameno (:D směšná představa), pustila Word Up! a prostě začala někde na ulici tancovat a tím bych přilákala víc a víc lidí. Když nad tím tak uvažuju, tak by to vlastně byla skvělý akce třeba na nějaký sraz fanoušků, něco v podobě flashmobu, akorát by nikdo neměl nic nacvičené a prostě by lákal kolemjdoucí a hýbal se podle inspirace. Prostě by improvizoval. Myslím, že by to byla super prezentace.
No a já už teď končím, protože tím, jak mi to tady hraje pořád dokola...řekněme, že to prostě musím nějak rozhýbat. :DDD
BTW. Nikdy bych neřekla, že tu první část zpívá Perrie. Obvykle její hlas poznám, ale teď mě opravdu překvapila. Taky mi v té první části, jak se tam tak hýbe, tak mi připomíná trochu Miley Cyrus. A nemyslím tu teď, ale z dřívějška, to období té Disney hvězdy. :D Nevím, takové crazy pohyby, které bych přesně přiřadila k ní.
Ve videoklipu, mimo Melanie C, taky můžete zahlédnout Grimmyho (Nick Grimshaw). :D Já když ho tam viděla, tak mě málem kleplo překvapením.

Lucy Hale - You Sound Good To Me

1. února 2014 v 18:42 | Isa
Existuje spousta písniček, které mám ráda, ale jen některé z nich mi dokáží opravdu zvednout náladu. Mezi ně patří i tahle písnička. Možná se budete divit jejímu žánru. Respektive si budete myslet, že jsem se zbláznila, protože song má nádech country hudby. Nicméně, jak už můj krátký úvod v menu hlásí, můj hudební vkus je velice rozšířený a poslouchám téměř všechno, až na přehnaně uřvané kapely, většina druhů metalu a opravdu tvrdý rock, to není zrovna můj šálek kávy. :D Jo a dechovky...taky nic moc. :D
Ale zpět k téhle písničce. Když jsem se dozvěděla, že Lucy Hale umí zpívat, tak jsem byla víc než překvapená. Ta Lucy Hale, kterou znám z Pretty Little Liars umí zpívat a co víc, bude vydávat svojí písničku. A heleme se. Tady je.
Zpočátku mi její hlas nepřišel zrovna hodící se na zpěv. Tím nemyslím, že zpívala falešně, to vůbec, ale prostě ten začátek mi k tomu neseděl. Jenže jak se ta písnička postupně vyvíjela, tak jsem se přistihla, jak po jejím konci klikám na tlačítko replay. Opakovaně.
V současné době poslouchám jen tuhle písničku a je neuvěřitelné, jaký na ní má vliv. Ne všem se musí líbit, už proto, že to je country, ale něco vám řeknu. Country mě chytá za srcdce z jednoho prostého důvodu. Je v něm nádech léta. Těžko říct, jestli to dělají ty kytary nebo ta veselá melodie houslí v pozadí, prostě kdykoliv poslouchám nějakou country písničku (a má pozitivní melodii, žádnej ploužáček :D), i když to není tak často, jak to nejspíš teď působí :D, tak mám chuť prostě vzít stan, nasednout do auta, otevřít všechny okna dokořán, pustit na plný pecky country písničky a nechat se opalovat zářícím sluncem. Prostě dokonalá vyhlídka roadtripu ( - cestování v autě, doporučuju knížku Amy & Roger: Na cestě). Country prostě přináší léto. I když z okna vidíte sníh a lidi zachumlané v kabátech a čepicích.
Tahle písnička, mimo léta, přináší i neuvěřitelný příval pozitivní energie. Nevím, jestli ta písnička je psaná přímo Lucy, ale má perfektní text i hudbu. Prostě mě to nutí vstát a zpívat a tancovat. Většinou provozuju jen ten prostřední bod. A z poloviny i ten poslední. :D A málo kdy ten první, ale taky se to už několikrát stalo. Dokonce jsem kvůli tomu dneska pověsila prádlo a dobrovolně. :D Taky jsem celkově díky tomu nějaká aktivní. :D Už se těším na léto, až pojedeme na dovolenou a bude vyhrávat tahle písnička. :D (Mamka mi říkala, že bychom mohly dát roadtrip po Čechách. :D Tak uvidíme.) Klip přesně vyjadřuje, co jsem popsala výše. Auto, parta kamarádů, táboráky a léto.
Rozhodně doporučuju, abyste té písničce věnovali aspoň ty tři minuty a dvacetdva sekund. Samozřejmě vás nenutím, ale i když neposloucháte country, tahle písnička vás může překvapit. A možná tomu přijdete i na chuť. :D
Pouštěla jsem to mamce a tuhle písničku by do čistého country nezařadila. Není to čisté country, určitě se na tom podepisuje i pop. Pustila jsem jí akustickou verzi a ta jí už víc přišla jako country. Určitě proto, že tím, že to je akustická verze, tak ty nástroje, které dělají to country tam jsou více slyšet. :) :D
Dám vám sem obě, můžete si poslechnout jen jednu nebo obě, jak budete chtít. :) Budu ráda, když mi svůj názor napíšete do komentářů. :)

Baby, You Sound Good To Me.
Baby, You Sound So Good To Me.
Mmmh, Mmmh, Mmmh, like a melody.
Baby, You Sound Good To Me.

Tell me all of your stories,
And don't you leave nothing out 'cause, baby, I ain't in a hurry.
Every little thing you say got a real nice ring to it,
The way it rolls off your lips,
And, oh, when you give me that kiss.Daughtry - Over You

23. listopadu 2013 v 19:05 | Isa
Hodně se toho stalo. A teď nemám na mysli školu. Kdo jste četl mojí povídku "Thanks for dance", tak...je pravdivá. I když to jste většina z vás asi pochopila, nebo jste aspoň tušila. Samozřejmě to není úplná pravda, ale obrazně řečeno se to dá říct. Opravdu jsem ten večer umřela. Jedna moje část. Zabila jsem ji. Až moc dlouho jsem se snažila slepit něco, co už se slepit nedá. A výjimečně v tom není žádný kluk, ale důvod tohohle se objevil v povídce také. Udělala jsem tu chybu, že jsem za dotyčnými osobami nešla a nevyřikala si to s nimi s očí do očí. Vypsala jsem se do povídky, jako to dělám vždycky. Byla to chyba, ale reakce na to mi aspoň potvrdila, že se s tím nedá nic dělat, pokud obě strany nejsou ochotny pro to něco udělat, proto jsem to skončila. Proč se pořád doprošovat a snažit se něco spravit? Nebudu pořád někomu dělat krávu, ne?
Nejspíš vám tohle všechno přijde úplně nesmyslné, tak to prostě ignorujte a já se vám za to omlouvám.
Mamka mi vždycky říkávala: "Jednou skončíš sama, víš to, že jo?", vždycky jsem jí odpověděla: "Ano.", ale nikdy jsem to nemyslela vážně. Říkávala jsem si, že ti nejbližší přátelé se mnou zůstanou, že mě neopustí. Ale poslední dobou mi dochází, že opravdu skončím sama. Buď od sebe lidi odeženu, protože mi udělají něco, co považuji za neodpustitelné. Nebo mě naštvou nějak jinak a ta poslední možnost...moje nejlepší kamarádka je neuvěřitelně talentovaná. Hraje v divadle, tančí a ráda zpívá. Už jsem vám o ní jednou psala, bude herečkou, protože nic jiného nechce dělat. Obdivuju jí za to, ale díky jejím ambicím...nemá na mě čas, ani na svojí rodinu. Volný čas tráví se svojí drahou polovičkou. Nemám jí to za zlé. Přeju jí jenom to nejlepší, ale když mi dneska psala, že má problém ve vztahu, kvůli tomu, že jí je vyčítáno, že spolu tráví málo času, tak jsem si uvědomila, že se mnou se, krom školy, vůbec nevidí a došlo mi, že až jednou bude slavná, tak odejde i ona a já opravdu budu sama. Mrzí mě to, samozřejmě, že ano, ale smířím se s tím, protože chci, aby byla šťastná a dělala, co jí baví. Je jedno, jak skončím já...hlavně, aby ona to dotáhla tam kam chce.
A závěr? Nemá cenu spravovat něco, co už je rozbité. Bojíte se budoucnosti? To nedělejte. Žijte přítomností, protože kdybyste se stresovali z toho, co přijde, tak zabijete většinu svého života, místo toho, abyste si ho užívali. Prostě se smiřte s tím, co přijde. Jste na tom podobně jako já? Máte už teď jen hrstku nejbližších přátel, ale máte pocit, že je ztrácíte? Užívejte si jich, odkud jsou tu pro vás a vy pro ně. Nikdy nevíte, kdy odejdou a ani se nerozloučí. :)

Well, I never saw it coming.
I should've started running
A long, long time ago.
And I never thought I'd doubt you,
I'm slowly getting closure.
I guess it's really over.
I'm finally getting better.
And now I'm picking up the pieces.
I'm spending all of these years
Putting my heart back together.
'Cause the day I thought I'd never get through,
I got over you.


P.S. Když jsem si to po sobě četla, tak to vypadá ještě víc zoufaleji, než jsem předpokládala. Nechtěla jsem, aby to vyznělo až takhle špatně, ale přepisovat to nechci. Myslím, že bych to ani moc nevylepšila. :D Spíš naopak. Řekla bych, že jsem to i trochu přehnala. Možná trochu víc. Pravděpodobně, dělám z komára velblouda, ale...to už je jedno. :DDD

One Direction - Story Of My Life

9. listopadu 2013 v 18:32 | Isa
Vím, že mi to trvalo a že jsem říkala, že tohle přidám až vyjde klip...no a ten už vyšel. :D Tak to jsem dávám až teď.
Když jsem SOML slyšela poprvé, seděla jsem s mamkou v kuchyni, ona myla nádobí a já si přes wifinu na youtube našla audio verzi, přiložila jsem mobil k uchu a poslouchala, tak jsem se rozbrečela. Obvykle tak citlivá nebývám, ale SOML mě fakt dostala. Když jsem slyšela ty hlasy a ten text. Zkrátka toho na mě bylo asi moc. :D Opravdu jsem si tuhle písničku zamilovala a nebudu přehánět, když vám sdělím, že jsem toho názoru, že to je jedna z jejich nejlepších písniček. Později jsem si přečetla, že Simon tvrdí, že video na SOML je nejlepší video One Direction. Nemohla jsem se dočkat až vyjde, nicméně absolutně předčilo moje očekávání. Když se zaposloucháte do textu, tak alespoň mě by nikdy nenapadlo, že by video bylo udělané nějakým takovýmhle způsobem, jako že do něj zakomponují i svojí rodinu. To bych v životě nečekala. Každopádně mě to moc příjemně překvapilo, ale rozbrečela jsem se u něj až na podruhé. Na poprvé mi přišel strašně dojemný ten moment, kdy za Louisem zmizí jeho prarodiče a když se Harry podívá na svojí mamku. To jsou momenty, který mě opravdu dostaly do kolen. Ale brečela jsem u nich až později.
Taky se vám přiznám, že jsem nebyla součástí toho rekordního šílenství. Počínaje dneškem jsem SOML video viděla jenom dvakrát. Je mi jedno, co si budete myslet. Rekord to video nevyhrálo, ale já si myslím, že to je to poslední na čem záleží. Stejně by to časem jiný fandom zase překonal a takhle se budeme předhánět pořád. Nejdůležitější je dojem, kterým na nás to video působí. A na mě působí strašně emotivně. Určitě nejsem jediná. Ačkoliv bychom kluky potěšili, kdybychom ten rekord zlomili, ale myslím si, že pro ně je mnohem důležitější, jestli se nám to video líbí a ten vzkaz, který nám tím předali. Řekla bych, že nám konečně ukázali sami sebe.Little Mix - Move

27. října 2013 v 11:57 | Isa
Tyhle holky jsem si dost oblíbila. Nebudu vám lhát, ze začátku jsem se fakt snažila je nesnášet, protože jsem se nechala ovlivnit okolím a přidala jsem se k té skupině kravek, co tvrdily, že Perrie Zayna jenom využívá. Omlouvám se těm, kteří si to pořád ještě myslí. Každý máme jiný názor.
Pamatuju si, jak jsem si poprvé pustila Wings a ta písnička, i ten klip, se mi fakt líbila, ale já si řekla: "Ne, nemůžeš si jí pustit znovu, protože by se ti začala líbit a to je chyba." Blbá, blbá, blbá. :D Teď je mám fakt ráda. Koupila jsem si Deluxe verzi jejich alba a nemůžu si stěžovat. Některé písničky se mi sice nelíbí tolik jako jiné, ale celé album je ohromně povedené. Nejvíc se mi líbí písnička Red Planet, Going Nowhere, We Are Who We Are a pak taky zbytek alba. :D Fakt bych si asi nemohla vybrat. :D A poslední dobou ujíždím na jejich cover akustické verzi We Are Young. :D

Když jsem poprvé slyšela Move, tak jsem byla fakt na větvi. Strašně se mi líbila ta část: Hey get your back off the wall... Nejdřív jí zpívá Jesy a pak všechny najednou. Nicméně to, že jsem byla na větvi, ani zdaleka nevystihuje to, co jsemcítila, když jsem viděla klip. Nevím, čím to je, ale jejich klipy jsou vždycky tak neuvěřitelně povedené. Ten k Move se mi líbí asi nejvíc, ale na druhou stranu, klip k How Ya Doin'? tam mají tak úžasný vlasy. Hlavně Pezz. Zbožňuju její vlasy tam. Chtěla bych je taky takové, ale vzhledem k tomu, že jsem přirodně taková světlejší bruneta, tak bych neřekla, že by mi takováhle blond s růžovou slušela. :D Na ní to ale vypadá skvěle. :D Potom se mi líbily i vlasy Jade, ale nemusela je mít tak kudrnaté. K ní se mi víc hodí takové..."klidnější" účesy, jestli mi rozumíte. :D
No ale zpátky k Move. Klip je NAPROSTO ÚŽASNÝ. Všechny holky v něm jsou skvělé. Miluju jejich pohyby tak a celkově, jak ten klip má nádech sexappealu (nevim, jestli to je dobře napsaný :D) a humoru. Jak tam Jade tlačí do toho tanečníka a tuším Leigh-Anne tam do něj kopla. :D To mě strašně pobavilo. :D

Takže to bude k tomuhle asi všechno. :D Jen jsem se ještě chtěl vyjádřit k tomu kroužku, co má Pezz v nose. Jaký na to máte názor? Mně se to k ní moc nehodí, protože když jsem jí viděla třeba na premiéře TIU, tak ten kroužek kazil takový ten celkový elegantní dojem. A pak jsem jednou viděla její shot pro nějaký časopis, kde vypadala trochu jako víla a ten kroužek tomu taky moc nepomohl. Na druhou stranu jí to třeba sluší v kombinaci s oblečením na jejich koncerty. Dodává jí to takový street look. :D Co si o tom myslíte vy? :) A co si myslíte o celé písničce a klipu?

Celtic Woman - You Raise Me Up

31. července 2013 v 13:26 | Isa
Víte, poslední dobou zjišťuju, že to není jenom pop a rock, co ráda poslouchám. Jak jsem zmínila v menu, mám ráda i klasiku. Kdyby vás to zajímalo, tak mým oblíbencem je Vivaldi, Mozart a Smetana. :D Co mám taky hodně ráda je houslový dubstep. Po pravdě, ani nevím, co dubstep je, ale vím, že jistá umělkyně, která se jmenuje Lindsey Stirling, hraje dokonale na housle a nazývá to dubstepem. Kdo jí nezná, tak si jí určitě najděte na youtube, protože ona je úžasná.

Tuhle písničku jsem objevila nedávno náhodou, když jsem projížděla karaoketexty.cz a najednou jsem tam objevila záložku playlisty, o čemž jsem do té doby nevěděla. Byl tam playlist, který se jmenoval Pro zlomené i zamilované nebo tak něco. :D Ne, že bych se v tu dobu cítila nějak podobně, ale čistě ze zvědavosti jsem to rozklikla a chvilku jsem to poslouchala. Žasla jsem, kolik písniček, které jsem znala, jsem znovuobjevila. Bylo to neuvěřitelný. No a tuhle písničku...ta mě zaujala proto, že jsem jí poprvé slyšela česky. Zpívá jí Joseg Vágner na svém albu Mně sílu dáš. Shodou náhod se to album jmenuje podle písnička, která je remakem na tuhle.

Co mě ale dokonale dostalo, byla síla a čistota hlasů těhle žen (?), dívek (?), prostě jsem jen seděla s pusou otevřenou dokořán a musela si to pustit ještě tak pětkrát znovu a pokaždé mě z toho mrazilo. :D Ne každýmu se tohle líbí. Upřímně řečeno, pochybuju, že nějaký kluk si tohle zapne do sluchátek, když jde běhat (To bych si do sluchátek nepustila ani já. :D Jednak neběhám a potom při týhle hudební kulise bych tak akorát usnula. :D). I ten text je dost pěkný. Tuhle písničku ještě ke všemu přezpívalo víc umělců, takže můžete mrknout na youtube a najít si nějakou, která se vám bude líbit víc. :)


Demi Lovato - Made in the USA

17. července 2013 v 20:08 | Isa
Ne, prostě jsem si to nemohla odpustit. Vždycky jsem byla její fanynka. Její počáteční hudbu jsem moc neznala, spíš tu z Camp Rocku a pak tu, na kterou vždycky natočila videoklip. Později jsem se dozvěděla, že měla nějaké psychické problémy a rok se o ní nevědělo. Potom uskutečnila neskutečný comeback a započala ho písničkou a videem Skyscraper, který mě ještě teď kolikrát dost dojme. O jejím dokumentu Stay Strong jsem věděla, ale trvalo dlouho, než jsem se k němu dostala. Pustila jsem si ho krátce před prázdninami a tenkrát se to spustilo. Začala jsem být neskutečený Lovatic. Tělem i duší. Stáhla jsem si všechny její alba a její nové albudm DEMI jsem prostě musela vlastnit. Celé to album je skvělé, takže kdo to ještě neudělal, určitě si ho poslechněte. Unbroken je taky skvělé. Prostě všeobecně ty alba potom, co se vrátila z léčebny jsou lepší, než ty předtím. Jsou vyspělejší a řekla bych, že i ty texty jsou lepší. Pravděpodobně proto, že většinu z nich psala sama Demi.

Jedna z písniček na albu DEMI, je Made in the USA, na kterou dneska vyšel klip. Jelikož jsem si album koupila v Praze, tak jsem neváhala a hned na zpáteční cestu jsem ho zasunula do přehrávače v autě a už to jelo. Prohlížela jsem si fotky uvnitř té brožurky, co je vždycky vložená do obalu. Na všech fotkách jí to neskutečně sluší, ale nejvíc na té, kde je oblečená ve světlém a taky tam, kde se směje. Její smích je opravdu nakažlivý a po zhlédnutí Stay Strong mi vždy zlepší náladu, když jí vidím se smát. :D
Samozřejmě jsem taky nezapomněla zkontrolovat kolik písniček si napsala sama. Byla jsem opravdu překvapená, když jsem zjistila, že se podílela na 10 písničkách ze 13. Na některých víc, na některých míň. To pravděpodobně poznáte podle toho v jakém pořadí bylo její jméno napsáno. Buď byla na konci nebo na začátku. :D

Made in the USA je opravdu krásná, chytlavá a rytmická písnička, se skvělým textem a teď už i videoklipem. :) Její text pojednává hlavně o lásce, o tom jak je důležitá. Já tu písničku miluju. Je skvělá na zlepšení nálady, protože ten začátek je prostě skvělý, takový rytmický. :D Made in the USA napsala Demi. Takže je to jedna z těch 10. Nejvtipnější na tom je, že ty tři, které nenapsala, ty jsou moje nejmíň oblíbené. Chci říct, že jsou skvěle nazpívané, mají super text, ale zrovna ty tři nepatří k mým nejoblíbenějším. Moje opravdu oblíbené jsou Heart Attack, Really Don't Care (duet s Cher Lloyd, doufám, že taky bude video :D) a Something That We're Not. To jsou moje nejoblíbenější z celého alba. Ale ostatní jsou stejně perfektní. Nejzajímavější text má určitě Warrior. Tahle písnička pro Demi nepochybně hodně zajímá, to cítíte jak z té skladby, tak z hudby a textu.

Tak jsem vám udělala trošku nechtěnou recenzi na DEMI. :D Jenže slova jsou málo. Musíte si to album prostě poslechnout. Dovoluju si tvrdit, že DEMI je nejlepší album Demi Lovato a jestli si některá celebrita zaslouží Grammy, tak určitě je to ona. :) Text

P.S. To ještě nemluvím o tom, jaký je to zlatíčko. Sdílela celé Selenino album Stars Dance, které už mám na CD a jede to pořád dokola. :D Taky asi před hodinou zveřejnila Best Song Ever, ale já jsem silná a počkám si do pátku na The Hits Radio. :) Bude to LEGENDÁRNÍ!


Kelly Clarkson - People Like Us

28. května 2013 v 21:50 | Isa
Kelly Clarkson začínám pomalu, ale jistě, mít radši a radši. Její písničky mají tak úžasné texty. Možná, že to je u většiny interpretů, ale její texty jsou prostě tak povzbuzující.
Na tuhle písničku jsem narazila náhodou. Sdílelo jí totiž VEVO na facebooku, tak jsem klika na odkaz a poslechla si jí. Klip mi ze začátku přišel poněkud zvláštní, ale pak to bylo opravdu zajímavé. Nejenom klip, ale i hudba. Prostě ten rytmus. Je takový, jako kdyby z něj přímo řvalo: "Nevzdávej to, vždycky může být hůř." Jelikož v angličtině nejsem tak dobrá, tak jsem si otevřela karaoketexty.cz a podrobně zkoumala ten text. Začátek byl opravdu skvělý. Fakt nevím, jak to všichni dělají, ale pravidelně se objeví nějaká nová písnička s textem, který přesně sedí na mojí situaci. Teď je to konkrétně ta část: Everybody loses it, everybody wants to throw it all away sometimes. And hey… yeah I know what you're going through.
Don't let it get the best of you, you'll make it out alive. Taky prostě máte někdy ten pocit, že už nemá cenu bojovat za to, o co jste se snažili? Já poslední dobou dost často, ale většinou se přes to dostanu. Buď mi pomůže mamka nebo právě hudba a tím nemám na mysli zrovna tuhle písničku.
Takže, abych to pro dnešek zkrátila. Písnička je rytmická, má super slova a i klip se vydařil. Kelly je dost vysoko, ale řekla bych, že míří ještě výš. :) TextDemi Lovato - Heart Attack

1. května 2013 v 22:11 | Isa
Po dlouhé době zase přináším nějakou tu hudbu. Dokopala jsem se k tomu převážně proto, že jsem chtěla původně přidat díl nějaké povídky, ale nemám které. Jasně, mohla bych Unbroken, ale to bych pak neměla nic napřed, takže si to zase předepíšu.

Heart Attack je nová (teď už možná stará :D) písnička od úžasné Demi Lovato. Nikdy jsem nebyla takovou fanynkou jako teď. Nikdy bych se předtím nenazvala Lovaticem. Teď už ano. Demi znám z Camp Rocku, ale nikdy jsem se o ní nijak nezajímala. Pak když jsem se o pár let později dozvěděla, že byla v psychiatrické léčebně, protože byla anorektička, bulimička a měla problémy s psychikou, tak jsem se na ní začala dívat jinak, zvlášť, když jsem slyšela Skyscraper. Skyscraper je tak emotivní písnička, až se mi řinou slzy do očí kdykoliv jí slyším. Každopádně ani to mě nedonutilo se o ní nějak zajímat. A na scénu opět přichází One Direction. :D Přesněji Niall, který byl dlouho označován jako její přítel. Žárlila jsem na ní a začala k ní mít averzi, ale ne silnou. V tu dobu vyšlo Give Your Heart a Break a já se strašně moc přemlouvala, abych tu písničku neposlouchala, i navzdory tomu, jak moc pěkná byla. Prostě jsem si zatvrzele říkala, že holka, která "mi přebírá" Nialla, tak s tou si nikdy nemůžu padnout do noty. :D Jenže každým dnem jako bych dospívala a uvědomila jsem si tu ohavnou skutečnost, že Niall nikdy nebude můj (pořád tomu ale naivně věřím :D). V tu dobu jsem taky zjistila, že Demi má svůj dokumentární film Stay Strong. Mám ho stáhnutý a doteď jsem se k němu nedostala, ale určitě se chystám na něj podívat. Strašně se mi líbí její tetování, které má na zápěstích "Stay Strong". A líbí se mi jejich příběh. Potom, co jsem si stáhla její album Unbroken, tak jsem poznala, jak úžasná osobnost to je a jak moc jsem si s ní podobná. Ona dřív nevěřila v sebe. Měla nedostatek sebevědomí a její přátelé, rodina a hudba jí pomohli. Já to štěstí sice nemám a pořád trpím malým sebevědomím, ale mám nejlepší kamarádku a nejlepší mamku. Obě pro mě moc znamenají a obě jsou tu vždycky pro mě. K té hudbě jsem se taky ještě nedostala, ale o prázdniny se chystám naučit na kytaru, konečně. :D
A teď se už dostanu k tý písničce. Zaujal mě na ní opět text a to z toho důvodu, že když jsem písničku slyšela poprvé, tak přesně odpovídal mojí situaci. Kamarád si našel holku a já pro něj přestala být dost dobrá. Veškerý svůj volný čas trávil s ní a se mnou už se prakticky vůbec nebavil. Netvrdím, že ho miluju, ale vím, že žárlím a to bych neměla. Teď už to není tak hrozný, zvládám to. Demi v písničce zpívá o zdi, kterou kolem sebe postavila, aby se nezamilovala. Já tu zeď mám tak trochu nedobrovolnou. Nejde o to, že se nechci zamilovat, jako spíš, že to nejspíš neumím. :D Já vím, že to není vtipný. Spíš už jsem dost zoufalá, ale to je zase jiný příběh. Takže tolik k mému zalíbení k nové písničce od Demi. Rozhodně mám v plánu si koupit její nové album Demi. :)
Jinak video k songu se také moc povedlo. Sice jsem ze začátku čekala trochu víc, ale teď už se na to taky dívám jinak. :) Text

Kelly Clarkson - Catch My Breath

2. ledna 2013 v 23:19 | Isa
Rozhodla jsem se, že tuhle rubriku trochu oživím tím, že sem nebudu jen přidávat písničky, které se mi líbí, ale začnu se k nim i trochu rozepisovat (a zruším počet procent, protože to je zbytečný, stejně si neuvědomuju ten poměr. :D). Například proč mě zaujaly. Nejenom, že díky tomu přestanu tuhle rubriku využívat k tomu, abych ukázala, že jsem na blogu taky trochu aktivní, ale taky sem nebudu dávat každou písničku, která mě zaujme refrénem.
Takže dost keců a jdeme na to.
První písnička v poupravené rubrice je Catch My Breath od Kelly Clarkson.
Poprvé jsem tuhle písničku slyšela tuším na Óčku, kde mě na poprvé opravdu zaujala, ale pak jsem na ní nějak pozapomněla. Přišlo několik dalších písniček, co jsem si pustila stopadesátkrát za sebou a pak jsem se nějak znovu dostala k téhle, ale tentokrát přes youtube. Když jsem tuhle písničku slyšela znovu, přišlo mi, že z ní sálá odvážnost. Jako kdyby zpěvačka chtěla každýmu ukázat, že není radno si s ní zahrávat, protože si už nenechá nic líbit. A možná proto mě ta písnička tak zaujala, protože se v tuhle chvíli cítím úplně stejně. Rozhodla jsem se, že počátkem roku 2013 už ze sebe nebudu dělat krávu a hlavně jí nenechám ze sebe dělat a to je přesně to, co tahle písnička naznačuje. To je její poselství. Jak říkám já, každá písnička nějaké má, ale ne vždycky to každý pochopí. Pochopíte to jedině tehdy, když vás ta písnička zaujme i hudbou. Přesně proto se přece říká, že hudba je lék, ne?
Vždycky jsem o sobě hrdě prohlašovala, že se u písničky dívám vždycky první na slova. Není to tak úplně pravda, když se mi písnička nelíbí po hudební stránce, rytmické a melodické, tak je mi text totálně ukradenej, ledaže bych v něm chytla nějakou větu, která mě zaujme...to se pak třeba i podívám na zbytek textu.
V téhle písničce se zpívá hlavně o tom, jak je přetvářka špatná a jak je hlavně k ničemu. Když se budete přetvařovat, tak nikdo nikdy nepozná vaše pravé já a třeba zrovna to by se ostatním líbilo víc, než ta přetvářka. Nikdy nikoho nenechte, aby vás srazil k zemi. Uvědomte si, že každá osobnost je originál a nezáleží na tom, co si myslí ostatní. Prostě buďte svoji a ignorujte všechny narážky na to, že jste odlišný, nebo že jste fanoušek jiného fotbalového týmu, nebo že posloucháte hudbu, která se ostatní nelíbí. Je to vaše volba, tak si jí nenechte vzít.
Pro ty, kteří mají zájem, tady je odkaz na text.


Will I Am - Scream & Shout ft. Britney Spears

31. prosince 2012 v 19:08 | Isa
Dneska jsem seděla v autě a mamka šla do krámu. Měla jsem puštěné rádio, přesněji Fajn Rádio a hráli tuhle písničku. Opravdu mě zaujala, protože je prostě úžasná. :D Nejvíc se mi líbí to, jak tam je: "Will I Am and Britney bitch". To mě prostě ničí a zároveň je to strašně stylový. :D No, tak si to poslechněte.
Jinak tahle písnička se objeví i v mé novoroční povídce, kterou přednastavím na třináct minut po půlnoci, když už bude ten rok 2013. Ovšem bude to jen první část, protože jsem to celé nestihla napsat. Přeju vám krásného Silvestra a šťastný Nový rok 2013. :)


Mé hodnocení: 89%

One Direction - Little Things

3. listopadu 2012 v 20:13 | Isa
Jak jistě Directioneři ví, včera vyšel klip k této dokonalé písničce. Little Things je aboslutně perfektní písnička se skvělým textem (který se na mě perfektně hodí :D) a teď už i s tím nejlepším videem, jaké kdy mohlo být. Nevím, co bych dál dodala, ta písnička je prostě úžasná a já už se těším na celé album. :)Mé hodnocení: 100%

Little Mix - DNA (Official Video)

19. října 2012 v 14:15 | Isa
Tak jo, přináším vám sem zbrusu nový videoklip od Little Mix. Písnička se mi moc líbila už při prvním poslechu, ale když jsem viděla to video...absolutně mě zaskočilo. Osobně bych takové video k téhle písničce nepřiřadila, ale moc se mi líbí. :) Zajímalo by mě, proč režiséři hudebních videoklipů se neřídí textem těch písniček. Třeba u WMYB mohli krásně zfilmovat přesně to, co kluci zpívají. Prostě záběr na studenty ve třídě a teď vejde holka a podíva se do země, je nejistá. :D Víte, jak to myslím ne? Asi budu muset být režisérka a ukázat jim, jak se to dělá. :DD Teď už si vychutnejte to dokonalé video a dokonalou písničku. :)

Nejvíc miluju ten první záběr na Jade a pak v 0:56 ty její vlasy! ♥♥♥ Bože, miluju, když má holka červený vlasy. :D Teda jak na kom. :D A ona je má ještě tak hezky dluohý. :DDD CHCI JEJÍ VLASY! :DDD

Mé hodnocení: 100%

Little Mix - DNA

8. října 2012 v 21:24 | Isa
Kdysi dávno jsem si říkala, jak Little Mix nenávidím. Bylo to proto, že jsem neměla ráda Perrie, protože jsem věřila, že využívá Zayna. Víte, nikdo z nás, z fanynek, neví, jak to ve skutečnosti je, takže jí nemůžeme jen tak odsoudit jenom proto, že se nám nelíbí, jak se líčí nebo jak se oblíká. Můžete na ní mít svůj názor, ale nenadávejte jí, protože by to nebylo fér a byli byste stejní, jako hateři, kteří nemají rádi Justina nebo One Direction. Každý na ní (i na ně) může mít svůj názor, ale Little Mix mají prostě skvělou hudbu. Aspoň mně se líbí. Cannonball se mi ze začátku nelíbil, ale když jsem si ten song poslechla znova, tak jsem změnila názor a Wings se mi líbily od začátku. Ale DNA je něco naprosto jiného. Je to ta nejlepší písnička, jakou jsem kdy od nich slyšela. Strašně se mi líbí to video, i když je jen s textem. To se mi na tom líbí, jak se ten text prolíná s těmi animacemi ve videu. Písnička je dokonalá a já jí prostě MILUJU. :) SO MUCH! ♥♥♥♥♥


Mé hodnocení: 100%

One Direction - Live While We're Young

20. září 2012 v 20:50 | Isa
No tak, museli jste vědět, že to přijde ne? Dneska od šesti hodin tohle poslouchám pořád dokola. V sedm jsem viděla klip a totálně jsem se zamilovala. Tahle písnička je krutopřísně geniální a souhlasím s Avene, je lepší než WMYB. Mám ráda všechny jejich songy. Nedokážu si vybrat jeden, který by byl nejlepší, miluju je prostě všechny. Každopádně, tohle je opravdu povedená písnička a je chytlavá a strašně jí miluju. :D

LET'S GO CRAZY CRAZY CRAZY TILL WE SEE THE SUN.
I WANNA LIVE WHILE WE'RE YOUNG!
BEST SONG EVER BY BEST GROUP EVER. :)


Mé hodnocení: 100000000000000000000000000000000000000000% :DDD

One Direction - What Makes You Beautiful - The Piano Guys

4. srpna 2012 v 22:22 | Isa
Zdravím. Předpokládám, že tohle video už většina Directionerů viděla, ale já ho sem přece jenom, možná opožděně, dávám. Tyhle týpci jsou naprosto úžasní. Dělají různé předělávky, jak na klasickou hudbu, tak na moderní a popové songy. Kdo jste o nich ještě neslyšel, určitě si je poslechněte, protože jsou fakt bomba. A to je ještě slabý slovo. :D Mimochodem, já vím, že jsem nepřidala ISY. Vyjeli jsme si totiž na chalupu, kde jsme ze včerejška na dnešek spali a dneska jsme absolvovali takový výlet řekou Kamenicí. Bylo to ABSOLUTNĚ ÚŽASNÝ a určitě vám o tom musím vyprávět. Dneska ISY taky nebude, protože už jí nestíhám napsat. Pokud jste si všimli, tak se neomlouvám, správně. Jak totiž většina z vás ví, neberu, a ani nehodlám brát, blog jako povinnost a jsem více než přesvědčená, že mě vy, mí oblíbení rozumní čtenáři, chápete, že mám právo i na jiné věci, než na psaní povídek. Jsem moc ráda za vaše krásné a dokonalé komentáře, bez kterých bych se na psaní už dávno vykašlala a taky moc děkuju za tu dokonalou návštěvnost. Koukala jsem, že (nejspíš včera) opět přesáhla 19 000. Takže vám MOC MOC MOC MOC MOC DĚKUJU. A ISY bude zítra, doufám. :D Ale proč vám to klišé, ve stylu "neberu blog jako povinnost", říkám? Úplně z jednoduchého důvodu. Nakopl mě k tomu jeden komentář. Neříkám, že mě rozčílil, to ne, ale trochu mě to podráždilo. Komentář je od někoho, jehož přezdívka je soffia. Napsala, cituji: kedy přidáš další diel? lebo už si tu skor 2 dni nič nepridala :-// Já jsem opravdu moc ráda, že vás moje povídka tolik baví číst a nikdy bych to nečekala, ale tohle mě prostě dokáže nakopnout. Pochopím, kdyby to napsal někdo, kdo tu povídku pravidelně komentuje, ale když jí napíše někdo, jehož komentář vidím prvně, tak to je trochu blbý. Byla bych moc ráda, abyste si uvědomili, že někdy prostě nestíhám přidat každý den jeden díl. Taky by bylo dobrý, abyste si na to začali zvykat, protože až budu chodit na gympl, tak budu ráda, když vám sem přidám jeden díl týdně. (Možná přeháním, nevím, jak to tam chodí. :D) Zkrátka, ty, osobo zvaná soffia, buď tak hodná (slušně řečeno samozřejmě) a komentáže typu: "už si dva dny nic nepřidala" si nech pro sebe. Jak jsem řekla. Jsem ráda, že se ti moje povídka líbí a že jí čteš, ale já nejsem povinná sem každý den něco přidat. Takže díky, že to budeš respektovat. Teď už konečně "zavřu hubu" (:D) a dám vám sem to video. :D A jelikož se nudim, tak buď půjdu psát ISY a nebo si to zase nechám na druhou ráno a půjdu hrát nějakou hru. :D Což jsem dlouho nedělala. Už zase moc mluvim. Končím. Užijte si to video, je to fakt NÁŘEZ! :D


Mé hodnocení: 100% (ale na originál to samozřejmě nemá. :D Mimochodem, zabíjí mě, jak oni tam pak takový "Ná na na ná na na ná na na na" :D)

Flo Rida - Whistle

21. července 2012 v 22:50 | Isa
Dneska ještě přidávám písničku. :) Určitě jí všichni znáte, jestli ne, tak jste jí minimálně jednou zaslechli v rádiu a pokud ani to ne, tak si jí můžete poslechnou teď. :) Tuhle písničku naprosto zbožňuju. Jednu dobu jsem jí poslouchala pořád dokola, až na mě mamka vyběhla, ať poslouchám něco jinýho, že jí deptá to pískání. Říkala, že sama o sobě je ta písnička dobrá, ale když jí slyší po sedmdesátý-pátý, tak už jí to nepřijde tak dobrý. :D Jinak 43. kapitola ISY je dopsaná, takže jí zítra tady můžete čekat. :)


Mé hodnocení: 100%

Demi Lovato - Give your heart a break

30. května 2012 v 20:30 | Isa
Přináším novou písničku. :) Teda...není úplně nová. Jen jsem si myslela, že už jsem jí sem dávala, ale očividně nedávala. Od téhle písničky jsem si Demi Lovato strašně oblíbila. Je sice pravda, že mi přijde poněkud namyšlená od té doby, co se vrátila z té psychiatrické léčebny, ale na druhou stranu si prošla strašným obdobím a navíc, kdo jsem já, abych jí soudila. :) Tahle písnička mě moc oslovila tou melodií. Textem taky. Prostě je to moc pěkná písnička. :) A ten klip se taky povedl. :)


Mé hodnocení: 95%

Rihanna - Where have you been

13. května 2012 v 13:00 | Isa
Tohle bude nejspíš předposlední článek. Víc jsem totiž včera nestihla přednastavit, snad se nezlobíte a udělala jsem vám radost, alespoň něčím z toho. Ještě pro vás mám jedno překvápko. Nakonec jsem se rozhodla, že vám sem dneska vyjímečně dám I save you i na potřetí. :D Tak snad jsem vám teď udělala ještě větší radost. Ale teď zpět k písničce. Slyšela jsem jí včera v rádiu a chvilku jsem si myslela, že ten začátek zpívá Adele. Opravdu nevím, jak mě to napadlo, ale prostě mi to tak přišlo. Ne, že by mě ta písnička nějak uchvátila, ale líbí se mi ten začátek a potom text písně. Video je taky celkem pěkně udělané. :)


Mé hodnocení: 60%

Justin Bieber - Boyfriend

13. května 2012 v 12:00 | Isa
Dámy a pánové, nikdy bych nevěřila, že to řeknu, ale tenhle kluk konečně dospěl. Jeho hudbu jsem nikdy zrovna nemilovala, ale když jsem slyšela audio verzi týhle písničky, tak jsem si řekla, že není tak hrozná, ale to, co mě uchvátilo mnohem víc byl videoklip. Konečně se probral a začal se chovat jako dospělej. Uznávám, že si o něm myslím, že se chová mírně namyšleně. Ať už v tomhle videu nebo obecně, když vidím třeba nějaká videa, kde je on a Selena. Je mi líto, ale můj nejoblíbenější interpret to nejspíš nebude nikdy, ale tahle písnička je děsně chytlavá a já, i přes to, že ani zdaleka nejsem Bilieberka, nebo jak se to těm jeho fanouškům říká, tak si jí musím pořád zpívat. Myslím, že z toho zešílím, jestli rychle nenajdu něco, co tuhle písničku nahradí. :D


Mé hodnocení: 94%


Simple Plan - You suck at love

13. května 2012 v 11:00 | Isa
Na tuhle písničku jsem narazila, když jsem četla jednu z geniálních povídek u Dem. Simple Plan sice moc neposlouchám, ale poslední dobou zjišťuju, že mají perfektní písničky a tohle je jedna z nich. Má super text a takovou chytlavou melodii. Fakt bomba. :)


Mé hodnocení: 89%

Phil Collins - You'll be in my heart

13. května 2012 v 10:00 | Isa
Trochu stará písnička, ale moc se mi líbí. Má svoje kouzlo a krásný refrén. Na tuhle písničku jsem si vzpomněla, když jsem se koukala na video, které udělala Aduska. Písnička je prostě skvělá a já jí poslední dobou poslouchám dost často. :)


Mé hodnocení: 75%

One Direction - What Makes You Beautiful Cover by Before You Exit

5. dubna 2012 v 22:39 | Isa
Přináším jeden super cover na WMYB. Samozřejmě kluci z 1D to zpívají líp, těm se nikdo nevyrovná. :D Ale tyhle kluci, jsou fakt dobrý. Už ani nevím, jak jsem k tomuhle videu přišla, jestli přes nějaký videa na youtube, nebo přes twitter, každopádně je to dost slušnej cover. Jaký je váš názor? :)


Mé hodnocení: 98% (Když uvážíme, že je to cover. Oukej? Hlavně se proti mně neosočujte. :D Nemyslim to zle, 1D jsou nej. :D)

Selena Gomez - Live like theres no tomorrow

18. února 2012 v 23:25 | Isa
Selena Gomez nazpívala ke svému filmu Ramona and Beezus skvělou písničku. Slyšela jsem jí až se závěrečnými titulky, ale moc se mi líbí. Co se týče rytmu a melodie, tak to znám od ní lepší písničky, ale text mě hlavně oslovil. Live like theres no tomorrow! :) To je heslo, podle kterého bychom se měli řídit všichni. :)


Mé hodnocení: 76%

Katy Perry - Part of me

16. února 2012 v 20:59 | Isa
Přináším vám svůj nový objev. :) Narazila jsem na to náhodou, když jsem klikla na účet Katy Perry na youtube. Nevím, jak vám, ale mně se tahle písnička moc líbí. :) Zatím přidávám jen lyric video.


Mé hodnocení: 85%
 
 

Reklama